Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

peppa_20

postovana , hitno mi treba odgovor , prilikom prosle menstruacije koja je bila 3.12 decka sam zadovoljavala , i progutala sam spermu , trebala sam dobit 29., 30., ili 31. 12 , no to se nije dogodilo , ni danas isto nisam dobila , od tad kad sam progutala spermu zabrijala sam si u glavu da mogu zatrudnit iako sam citala po internetu da ne mogu , ne znam sta da radim , molim vas pomozite mi , inace ja i decko nemamo vaginalne odnose , molim vas pomozitee . Hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ne možete tako zatrudnjeti.

peppa_20

zaboravila sam napisat da mi je menstruacija inace redovna i da obicno dobijem 27. dan hvalaa

Rubylife

Poštovana,
Molim Vaše mišljenje.
Naime, menstruaciju sam trebala dobiti 02.01.2012. imala sam sve znakove PMS-a, i inaće mi je ciklus redovit. Tri dana prije očekivane menstruacije sam bila na skijanju što je bila velika promjena klime za mene, a isto tako sam bila nekoliko sati na wellnesu (saune, masaže...). Znam da to sve može prouzročiti stres tijelu jer nije naviklo na to,imala sam malo smeđeg iscjetka ali i dalje imam bolove kako da je trebam dobiti. Da li je promjena klime i svega ostalog mogla prouzročiti kašnjenje menstruacije? ili da napravim kučni test za trudnoću?
Hvala na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Promjena klime može poremetiti ciklus , ali ako sumnjate da bi postojala šansa za trudnoću napravite test.

rale1994

Postovana doktorice....Moja djevojka i ja jos nismo stupili u sexualne odnose,ona je djevica jos uvijek..Imam jedno pitanje samo dali ona moze da zatrudni ukoliko joj ja mastrubiram,dali preko prstiju moze da zatrudni.ili ukoliko ona meni mastrubira pa kod mene dodje do ejakulacije..i jos neshto dosad je imala ne redovne mestruacije,znaci odstupanja do 2-3 dana,ali prije 2 mjeseca joj je kasnila 15 dana,ali ju je dobila,a sad evo ponovo menstruacija joj kasni vec 10 dana,...Sta da radimo....

Natalija Beljo, dr. med.

Mirno spavajte , a djevojka bi se trebala javiti ginekologu vezano za neredovite cikluse.

kakozasto

Postovana, imam problem.
Zadnja menstruacija mi je bila 15.3., i inace su mi dosta nerdovite a i pod stresom sam vec tjedan dana zbog smrtnog slucaja u obitelji i jer sam umislila da bi mogla biti trudna. Maloljetna sam i decko i ja smo prvi puta neplanirano pokusali imati odnos prije tjedan dana, nije imao kondom ali nije usao duboko jer nisam krvarila a i kaze da je siguran da nije svrsio. Mami nisam nista rekla jer ne zelim dizati paniku ako nije nista. Koliko bi menstruacija trebala kasniti da je ozbiljno moguce da sam trudna i sto da radim? Nadam se da samo panicarim, jer sam inace takva i cesto pretjerujem al uzasno me strah. Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Vjerojatno od stresa kasni tako da još pričekajte.

Selena Rose

Zadnja menstruacija mi je bila 23.4. i traje obično 3-4 dana, i baš taj 4 i 5 dan (s tim da 4 i 5 dan je više bio samo iscjedak smeđkasti) ta dva dana sam imala spolni odnos s dečkom, koristili smo kondom i on je izašao iz mene prije nego je svršio. iduća menstruacija mi je trebala doći 18.5 (svakih 25 ili 26 dana mi dolazi), danas je 27. dan i još nemam menstruaciju. a 16.5. sam bila na redovnom pregledu kod ginekologa on je uzeo papa test koji ce biti gotov za mjesec dana, i popipao trbuh i rekao da je sve u redu da nema nista. ne znam da li je moguca trudnoca, i da li bi ginekolog uopce nakon 3 tjedna otprilike moga ista osjetiti (napipati). uvijek me tjedan dana prije menstruacije bole grudi, ili 2 dna prije (kako kad), a sad me grudi ne bole, i dosta puta idem na wc obavljat veliku nuždu, s tim da je stolica mekša. pregledavala sam od prošle i pretprošle godine kalendar, kako mi je stizala menstruacija, i prošle godine je uglavnom bila tako 25, 26 dan. pretprošle godine je nekad bila 25, 26, 28, čak i 30 dan. ne znam ima li razloga brinuti se, s obzirom na ginekološki pregled. ili se radi o nekoj upali, ili je zbog vremenskih prilika tako. a i nažuljali su me ulošci kad sam imala zadnju menstruaciju, sve me svrbilo okolo, i na ulazu u rodnicu me dosta dugo svrbilo, prestalo je zapravo prije par dana, ne znam ima li to ikakve veze. Molim Vas Vaše mišljenje!
Unaprijed Vam puno hvala.
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. I sama kažete da vam je ciklus dolazio na 30. dan. Budite strpljivi.
Ginekolog vam tada kad ste bili na pregledu nije mogao ustanoviti trudnoću.

Selena Rose

Puno Vam Hvala na odgovoru! Da znala mi je menstruacija i 30 dan doci. ali u zadnje vrijeme (vjerojatno godinu dana a i vise) dolazila je 25 ili 26 dan. pa me zato zabrinulo. Znači nije trudnoća nikako u pitanju?!

g2409

21.4 sam počela novo pakiranje yasmina. 19.og sam trebala početi piti novu kutiju međutim nisam dobila menstruaciju. u prvom tjednu pijenja yasmina 28.4. sam propustila popiti tablete i popila sam 2 odjednom. taj dan sam imala odnos s dečkom , međutim nije svršio u mene.
sad je pitanje, kolika je mogućnost da sam trudna? u tom tjednu kad sam trebala dobiti menstruaciju sam vadila zub, pa me je i to malo uznemirilo.
i najgore od svega, radila sam rengensku snimku vilice, šta ako sam trudna a zračila se????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana g 2409 to što vam kasni menstruacija rezultat je nepravilnog uzimanja kontraceptiva. Trudnoću možemo isključiti jer nije bilo ejakulacije.
Upala svakako može odgoditi menstruaciju. Dakle budite strpljivi doći će.

g2409

Malo sam zabrinuta jer je vec proslo 5-6 dana da sam trebala dobiti menstruaciju. Da li je moguce toliko dugo odgoditi menstruaciju zbog nerodovitog pijenja tableta? I nisam počela piti novo pakiranje, hoću li početi piti kad i ako dobijem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pričekajte menstruaciju i sa prvim danom počnite novi blister.

Selena Rose

Poštovani!
Već sam Vam pisala,oprostite ako Vas zamaram, ali molim Vas pomoc! zanima me da li sam prerano napravila test za trudnocu?! Menstruacija mi je bila prošli mjesec 23.4., a ovaj mjesec je trebala biti 18.5., ali kasni, nema je jos. a ja sam napravila test 21.5. pokazao je negativno. da li je to bilo prerano napravljen test, jesam li trebala pričekati tek nakon 23.?! a spolne odnose sam imala 27.4, i 28.4. koristili smo kondom i on je izasao iz mene prije ejakulacije. sad mi tjedan dana kasni menstruacija, cini mi se kao da su mi grudi malo tvrde, a i jucer navecer sam primjetila da mi je nateceno iza gleznja malo. i bradavice me lagano na dodir bole, a iscjedak gotovo da i nemam nikakav. o cemu bi se moglo raditi?! puno Vam hvala!
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prerano, pričekajte na menstruaciju za koji dan.

Selena Rose

Poštovanje!
Opet ja.. ispricavam se sto gnjavim, ali zbilja previse razmisljam o tome.. menstruacija jos nije dosla, a grudi su mi povecane i kako god mi se cini malo cvrsce.zbog cega je to?! test za trudnocu koji sam radila pokazao je negativno, da li mogu biti sigurna da je tocno pokazao?! ne bi se toliko ni brinula da mi grudi nisu povecane, i nekako cvrsce. da li takve grudi mogu biti u slucaju da imam cistu na jajniku? ali citala sam da ljudi kad imaju cistu obicno osjecaju,tj.imaju bolove u trbuhu kao da ce svaki cas dobiti menstruaciju, a mene ne boli tako trbuh. brinu me te grudi!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, po zadnji put, ako vam je test negativan, ne radi se o trudnoći. Pozdrav.