Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

g2409

opet ja, ona kojoj kasni menstruacija. dakle, još ništa. napravila test za trudnoću, kupila neki jeftini za 40kn) i negativan je. čitajući po forumima sam naletila da se ovojnica stanji nakon dugog vremena uzimanja pilula i da zbog toga može izostati menstruacija. ja uzimama već 5-6 godina i ginekolog mi je to već prije rekao da mi je tanka ovojnica jer sam se žalila na suhoću vaginalnog područja. šta sad savjetujete? pričekati sljeduću menstuaciju ili odmah u ginekologa? ili kupiti neki skuplji test?

mojamala

Dakle , moj dečko i ja imamo spolne odnose više od godinu dana, većinom su spolni odnosi bez zaštite ali nikada ne idemo do kraja nego on svrši van mene. nikada nismo imali nikakvh problema s tim niti sumnji za trudnoću. imam nepunih 18 godina i prvu mjesečnicu sam dobila sa 11 godina i 2 mjeseca. svaka mjesečnica mi je redovita, uvijek oko 29.tog u mjesecu iako je zadnjih pola godine znala doći dan dva ranije ali nikada kasnije. danas je 31.5. a prošli mjesec sam dobila mjesečnicu 27.4. ( uranila je 2 dana) , nemam nikakvih simtoma trudnoće, niti osjećam neke promjene na tijelu, bijeli iscjedak mi je obilniji i ima jako čudan i neugodan miris, nisam pod nekim prevelikim stresom iako se često naživciram, uz to još naglašavam da konzumiram alkohol učestalo svakog vikenda i pušim cigarete. zanima me kolike su mogućnosti da sam trudna i dali je možda riječ o kakvoj infekciji? pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana,

učinite test na trudnoću a ako je on negativan svakako se javite ginekologu na pregled kako bih isključio neku patologiju ( cista ili upala ).

S.P. Dr Nataša Šemnički

g2409

a za mene odgovor????

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana,

javite se ginekologu kako bih ste dogovorili konverziju na višedozažni kontraceptiv kojim ćete imati redovite menstruacije.

S.P.

mimi237

Poštovani,
Prvu menstruaciju sam dobila sa 12. god i sve do prije 4 mjeseca nije bila redovita a sad imam 19... Svaki spolni odnos je bio zaštićen prezervativom. Menstrualni ciklus mi traje 30 dana i ali sad je već 33 dan i nisam dobila menstruaciju, Ne znam razlog zašto bi mi kasnila, nemam nikakve simptome trudnoće osim učestalog mokrenja koje povremeno pecka. Papa test sam radila prije nekih mjesec i pol i bio je uredan, a prije nekih 7 dana sam imala grčeve u abdomenu. Molim vas recite mi jel kašnjenje moguće zbog tog peckanja ili je to trudnoća ili možda postoji neki 3. razlog za to?
Unaprijed hvala !

kandrea

Poštovani,nedavno sam imala spolni odnos sa dečkom. koristili smo zaštitu i nije svršio u mene. uvijek bi nakon odnosa pogledali da li je pukao kondom ali kondom je uvijek bio čitav. menstruacija mi je inače redovita,tj. inače mi dolazi nakon 25 dana. ali nekad mi zna doći i nakon 21. općenito ciklusi mi traju od 21 do 25 dana. danas sam trebala dobiti mjesečnicu ali nisam.pa sam vas htjela pitati da li je ikako moguće da sam ostala trudna?

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana mimi237

učinite test na trudnoću pa ako je negativan javite se svom liječniku kako bih ste učinili pretragu urina.
Ako je seve uredu javite se ginekologu na pregled.

L.P.

Nataša Šemnički, dr. med.

Mala je vjerojatnost trudnoće, al ako kasni i još nekoliko dana učinitebtest na trudnoću.

L.P.

Tanja13

Postovani,da li je moguce da sam trudna?? Imala sam seksualne odnose sa deckom proslog meseca,nakon 2 dana sam dobila menstruaciju,medjutim trebala sam da dobijem menstruaciju 29.05.2012.ali je jos uvek nisam dobila. Da li postoji sansa da sam trudna ili mi kasni iz nekog drugog razloga?

Nataša Šemnički, dr. med.

Tanja13,

učinite test na trudnoću. Vjerovatno je samo uranila menstruacija.

L.P.

josipa111

Postovana, jedno pitanje.. s deckom u posljednjih 20ak dana imam odnose, ali uvijek sa zastitom + da ejakulira van mene i + da smo pregledali kondom svaki put poslije i nigdje nije pukao.. menstruacija mi inace ne dolazi na vrijeme uvijek je oko 2 dana razlike, s tim da je prosli mjesec kasnila 7 dana.. sada mi kasni 5 dana.. da li se trebam zabrinuti?

Fruty

Poštovana,

pila sam kontracepcijske pilule godinu i pol,i prestala sam prije 2 mjeseca. Prvi mjesec nakon prestanka uzimanja menstruacija je dosla redovito, čak jedan dan prije uobičajene, a ovaj mjesec kasni već 5 dana. U stalnoj sam vezi, i pri spolnome odnosu ne koristimo kondom već metodu prekinutog snošaja. Već danima imam bolove u jajnicima, kao da će menstruacija doći svaki čas. Zanima me da li da napravim test za trudnoću ili je još uvijek prerano?

Hvala unaprijed!

sara17

kolika je vjerojatnost trudnoce, ako je menstruacija kasnila dan-dva? a pri spolnom odnosu nije doslo do ejakulacije niti pucanja kondoma?

josipa111

Evo da jos nadodam da sam sada napravila test i da je negativan(Clear blue), a danas je 8. dan da mi kasni menstruacija..

Nataša Šemnički, dr. med.

josipa111 ,

ako menstruacije i dalje nebude došla učinite beta HCG iz krvi tada ste najsigurnije da nije došlo do zanošenja 10 dana prije.

L.p.

josipa111

pardon, kako mislite ovo 'do zanosenja 10 dana prije' ?

Nataša Šemnički, dr. med.

Fruty ,

slobodno učinite test na trudnoću.
Popijte Mg 300mg kako bih se maternica opustila i nastupilo krvrenje.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

sara17 ,

vrlo mala vjerojatnost.

L.p.

josipa111

pardon, kako mislite ovo 'do zanosenja 10 dana prije' i sto je beta HCG (nisam bas upoznata s time) ?