Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je konstantna. I tijekom uzimanja tableta i tijekom pauze. Važno je samo redovito uzimati tablete prema uputama.

Dragan1234

Hvala Vam puno
Jedno pitanje od djevojke..Da li bi trebala dobiti menstruaciju u vrijeme te pauze od 7 dana ili će dobiti u običajeno vrijeme kao i dosad? Veliki pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija nastupa u vrijeme sedmodnevne pauze.

Dragan1234

Uredu doktore, hvala na odgovoru! I još samo ovo..djevojka je odlucila piti u 9:30 i pije ih tada no danas je zaboravila popit u 9:30 i popila je oko 12:30. Umanjuje li to zastitu? Treba li dodatno sta poduzimat? Lp

Dragan1234

Dobro doktore..djevojka je odlucila pit redovno u 9:30 i pije ih redovno no danas je zaboravila u 9:30 i popila je oko 12:30 dali je to umanjilo zastitu? Trebali sta dodatno poduzimat?
Hvala na svim odgovorima do sad! Lp

Ivo Balenović, dr. med.

To neće umanjiti zaštitu i ništa dodatno nije potrebno raditi.

Dragan1234

Poštovanje doktore, moju djevojku zanima sljedeće...pije lindynette 20 i menst. dođe uvijek za vrijeme stanke/pauze od 7 dana no zadnji mjesec je dobila ranije točnije bilo ostalo još 4 tablete za popit što je i normalo popila do kraja ,pa je bilo gotovo prestalo krvarenje i nakon tog se vratilo u toj pauzi od 7 dana i trajalo 5 dana..sutra pije novu kutiju. Dali je to uredu? Smanjuje li to zaštitu?
I zanima nas kad je stanka/pauza od 7 dana i imamo spolne odnose sigurno ne može doći do trudnoće? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Radilo se o probojnom krvarenju, koje je moguća nuspojava oralnih kontraceptiva. Ono nije opasno, niti umanjuje zaštitu. Samo neka nastavi s uobičajenim uzimanjem tableta.

Bony_tina

Danas sam uzela tabletu Lyndinnete i nakon sat vremena sam dobila proljev koji nije bio vezan uz uzimanje tablete.Imam još 8 tableta do kraja.Šta da napravim,dali da danas prekinem uzimanje i napravim stanku od 7 dana i onda 8 dan počinjem sa novom kutijom?Ili da bacim ovu kutiju i nastavim sa novom bez stanke?

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem i napravite uobičajenu pauzu. Ništa se neće desiti zbog jednog proljeva.

Dragan1234

Poštovani doktore, imam pitanje..
Djevojka pije redovno Lindynette 20, i uredno dobije menst. u 7-dnevnoj pauzi tako je zavrsila i zadnja menst prije 5 dana no žalila se na mučninu bez povraćanja i čudne mirise/gadljivo prije menstr. i poslje nje pa je mislila da je trudna. Odlučila je danas kupit test na trudnoću First Sign® i napravila ga oko 19:00 te je pokazao negativno (jedna crta).
Zanima me vaše mišljenje o mogućnosti trudnoće jer je bilo odnosa i u vrijeme pauze i u vrijeme konz. pilula?
(Odnosi su bez ejakulacije unutar rodnice al ih bilo nekad vise jedan iza drugog.) Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da djevojka uzima kontraceptive ne postoji mogućnost trudnoće. test je to potvrdio.

Kraljica30

Pozz.. Uzimam oko 5 i pol godina tablete LINDYNETTE redovno ih koristim nisam nikad radila pauzu.. Svaka menstruacija mi je bila redovna i ok do ove.. Dobila sam na vrijeme ali je umjesto 5dana trajala 2 dana i bilo je jako slabo krvarenje.. Sto bi moglo biti uzrok tome? Inace imam nezaštićene odnose.. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je zbog utjecaja tableta na endometrij (sluznicu maternice). Krvarenje ponekad može i u potpunosti izostati.

Dragan1234

Poštovani doktore, pitanje od djevojke..
Djevojka pije redovno Lindynette 20 i ostalo joj bilo 9 tableta no onda je počela da krvari i traje 4 dana.. (trenutno je ostalo 5 tableta još koje će do kraja popit) Može li se to prepisat menst.? Takodjer imali smo odnose, dali je umanjena zaštita prilikom ovog krvarenja? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, radi se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno niti ne umanjuje zaštitu. Neka nastavi s redovitim uzimanjem. Ukoliko bi se to ponavljalo trebalo bi razmisliti o kontraceptivima s višim dozama hormona.

vaky

Poštovani,
Ginekolog mi je propisao lindynette 20 za odgodu menstruacije, pocela sam piti s prvim danom menstruacije i nakon prve kutije samo nastavila s drugom. Inace tabletu uzimam u 18 h, no ubrzo nakon pete tablete iz druge kutije, sam imala dijareju te sam u ponoc popila jos jednu posto mislim da se ta nije stigla apsorbirati. Je li to ok? I jesam li zasticena dalje? Pretpostavljam da mi tableta vise, cak i da se ona apsorbirala nece poremetiti odgodu. Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, dodatna tablete nije bila potrebna, zaštita je očuvana, a menstruacija neće nastupiti dokle god uzimate tablete.

Hrusty25

Poštovani,
Cura mi pije lindynette vec 2 god i zadnju tabletu je izgubila iz blistera i nije ju popila jer nemoze doci do druge kutije posto je ginekolog na godisnjem...da li se moze sto dogoditi?
Mislim da li se moramo paziti ili?
Hvala unaprije,Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako nije popila zadnju tabletu ne može se ništa dogoditi, niti će se zaštita smanjiti. Potrebno je nakon sedmodnevne pauze početi s novom kutijom.