Kontracepcija

Lindynette 20

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također.

Tonya95

Poštovani! Imam 24godine i pijem dva mjeseca Lindynette 20, zanima me mogu li piti od Mivolis DM vitalizirajući kompleks za kosu koji sadrži vitamine B (b1,b2,b6,b12), niacin, folna kiselina, biotin, pantotenska kiselina, cink, bakar, selen. Hoće li utjecati na djelovanje Lindynetta 20? Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Mivolis možete slobodno uzimati. Nema nikakvog utjecaja na učinak kontraceptiva.

mmari93

Poštovani,
Imam 27 godina, 9 već pijem pilule, promenila sam nekoliko vrsta i sad sam na lindynette. Pre nedelju dana se ispostavilo da imam visok krvni pritisak, uglavnom donji koji retko pada ispod 90, ide i do 100. Gornji je uglavnom dobar ali ide i do 140, dok je puls uvek 90-100. Kardiolog mi je dao terapiju barios i prinelap pa me zanima da li je neophodno da prekinem da koristim pilule jer bez njih nemam redovnu menstruaciju nikako?
Zahvaljujem unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oralnu kontracepciju mogu uzimati i žene s reguliranom hipertenzijom (pod terapijom)

Emily5

Postovani,
Pijem redovito vec 5 god. Lindyette 20, no u zadnja dva mjeseca mi je vrlo oskudna menstruacija, traje jedva 2dana, a prije je bila malo obilnija i dan duze trajala (iako dođe na isti dan pauze)...zanima me mogući razlog??
Zanima me i da li caj od persina djeluje na slabiju ucinkovitost kontracepcije?
I jos jedno pitanje...navršila sam 35god., pusim 8-10 cigareta na dan...koliko to djeluje na pilule? (u uputstvima pise da se ne preporuca uzimanje kad se prođe 35g.)
Hvalaa puno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, oralni kontraceptivi zaustavljaju rast endometrija (sluznice maternice), zbog čega on ostaje tanak. Kako je menstruacija odbacivanje nabujale sluznice (endometrija), kod žena koje uzimaju kontraceptive krvarenja postaju oskudna, a ponekad mogu i izostati. Čaj od peršina nema učinka na djelotvornsot kontraceptiva. Kod žena starijih od 35 godina, koje uzimaju oralne kontraceptive, a i puše povisuje se rizik od tromboze.

Emily5

Sta mislite o tome da se prebacim na Lindyette 30? Mozda su mi ove 20 postale preslabe?! Nadam se da je zastita ostala ista bez obzira na slabu, gotovo nikakvu menstruaciju...
Hvala Vam puno na trudu i odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita je potpuna. Nema potrebe za jačim tabletama.

Emily5

Ok,, najljepsa hvala jos jednom, lijepi pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Emily5

Poštovani, jedno pitanje...utječe li multivitamin Solgar formula VM-75 na kontracepcijske tablete, tj.smanjuje li njihovo djelovanje?!...Lindyette 20 pijem isključivo radi zaštite od neželjene trudnoće! Zahvaljujem unaprijed na odgovoru, lp!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, multivitaminski preparati nemaju nikakvog utjecaja na učinkovitost kontraceptiva.

Emily5

U redu, to sam i mislila, ali bolje pitati i stručnu osobu jer "tko pita, ne skita", hehe. Hvala još jednom i sve najbolje za nadolazeće blagdane! Lijepi pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Također i Vama.

Mima7790

Pozdrav, ginekolog mi je prepisao Lindynette 0,075 mg+ 0,02 mg zbog horminalnog poremećaja. Pijem ih redovito vec 5 mjeseci. Za tjedan dana bi trebala darivati krv, no zanima me dali smijem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete darivati krv. Prije uzimanja krvi pitat će Vas sve podatke, pa tako i o lijekovima koje uzimate.

Dragan1234

Poštovani doktore, djevojka pije prvu kutiju Lindynette 0,075 + 0,02 mg zbog policisticnih jajnika. Imali smo više odnosa, od toga dva s ejakuliranjem unutar vagine..redovno ih pije svaki dan u 10:00h al par put je popila oko 11:30- 12:00h (ostale su još dvije pilule za popit)
Postoji li bilo kakva mogućnosti trudnoće?
I svaki dan pomalo curi krv pa ju zanima jel to uredu? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost trudnoće. Što se krvarenja tiče, radi se o probojnom krvarenju koje je česta nuspojava u početku uzimanja kontraceptiva. Ono nije opasno, niti umanjuje zaštitu i u pravilu prestaje nakon dva do tri ciklusa.

Dragan1234

Uredu, hvala doktore.
Još samo nešto..popila je prvu kutiju i sad je pauza 7 dana (za 2 dana počinje pit drugu kutiju) imali smo odnos no nismo koristili ništa dodatno od zaštite.. dali je zaštičena i tih 7 dana dok je pod pauzom/stankom? Lp