Kontracepcija

Lindynette 20

Natalija Beljo, dr. med.

Serendipity Vrate se i ne utječu na hormone.
depresivko To je u početku tako , probajte izdržazi prva 3 mjeseca iako već sljedeći mjesec može biti super.
malina91m Napravite pretrage.

blueline

Dobar dan doktorice,
uz pomoć Duphaston tableta dobila sam menstruaciju ( 07.02. i trajala je do 13.02.) onda mi je ginekolog preporučio Lindynette 20. Hormoni su mi u redu osim što imam mali poremećaj u odnosu LH i FSH i malo povećanu vrijednost DHEAS. Nakon što mi je menstruacija završila 13.02 dobila sam menstruaciju opet 25.02. i od tog dana počela sam sa Lindynettama, menstruacija mi se završila 01.03. no i dalje imam crveno-smeđi iscijedak i vrlo malo krvarenje. Menstruacija nije bila obilna kako inače imam stvarno vrlo oskudno). Nemam nikakvih drugim simptoma.. To je normalno da se događa u početku ? Koliko će trebati vremenski da dođe sve u normalu ? Hvala unaprijed..

Natalija Beljo, dr. med.

To je spotting i unutar 3-4 mjeseca prestane.

Mery2012

Poštovana doktorice! Moja kčerka pije Logest tablete več 3 godine i one joj savršeno odgovaraju.Ona bi sada htjela početi piti Lindynette 20 zbog cijene.Molim Vaše mišljenje,pošto su tablete istog sastava dali će joj i one isto odgovarati kao i Logest ili postoji mogučnost da ipak neče? Hvala!

iva1984

Poštovana doktorice,

nakon 8 godina prelazim s yasmina na lindynette 20 s obzirom da mi se u sredini ciklusa počeo pojavljivati spoting.
Doktor mi je rekao da lindynette počnem uzimati prvog dana menstruacije, međutim vidim u postovima da ste Vi nekoj djevojci savjetovali da počne s lindynettama nakon pauze od 7 dana.
Zanima me o čemu je riječ i na koji način u biti trebam napraviti prijelaz na lindynette.

Lijepi pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Mery 2012 Ako nema dopunsko biti će po cijeni na istom . Ako su joj do sad odgovarale neka ostane na njima.
iva1984 Nakon pauze od 7 dana.

Elentari

Poštovana doktorice,

bila sam kod ginekologa da mi da recept za kontracepcijske tablete i nakon razgovora o nuspojavama koje sam imala na yasminu, preporučila mi je lindynette 20 i napisala recept za 2 kutije. menstruacija na yasminu mi je trajala 28 dana, i bilo bi idealno ako je mogu podesiti tako da mi menstruacija dolazi u ponedjeljak svakih 28 dana. da li to mogu napraviti tako da prvu tabletu popijem u ponedjeljak (danas je petak i 4 mi je dan menstruacije) i koliko dugo u tom slučaju moram koristiti drugo kontracepcijsko sredstvo i da li trebam raditi pauzu od 7 dana između blistera??

mileva12345

Poštovana doktorice,

zanima me da li lupocet flu forte može utjecati na smanjenje djelovanja pilula?
počela me hvatati neka bolest pa sam popila pred pola sata jednu, a planiram popiti danas tijekom dana još jednu.
hoće li to smanjiti djelovanje?
hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Elentri ne možete početi u ponedjeljak , već danas je zadnji dan ( 5 dan ciklusa) , trebate koristit dodatnu zaštitu narednih 14 dana. Kad počnete piti skratite tj popijte onoliko manje tbl. za koliko želite da dode mjesečnica prije.
mileva12345 Neće.

mileva12345

Imam još jedno pitanje.
pošto se mijenjao sat 1h unaprijed, inače pijem pilule u 13.00 h, da li da sad nastavim piti i dalje u 13.00h ili u 14.h?

mileva12345

Što se tiče prethodnog posta, danas sam pilulu popila u 13.30 po novom vrmenu. da li da nastavim sad tako ili da se vratim na staro, tj. u 13h? i da li to ok? mislim neće umanjiti djelovanje?

Natalija Beljo, dr. med.

Pijte u isto vrijeme.

mileva12345

Znači da nastavim u 13h? Iako sam sad ova dva dana pila u 13.30? to neće umanjiti djelovanje?
oprostite ali ja sam nova u tome, pa bolje da pitam nego da napravim nešto krivo.
hvala

neylla01

postovana, pijem lindinette 20 i u zadnjem tjednu sam... danas kad sam isla popiti tabletu vidjela sam da nije popijena ona od jucer, i skuzila sam da sam zabunom popila onu koju sam trebala zadnju popiti jer je ona takoder za pon. danas sam popila tu koju jucer nisam. sad me zanima dal sam zasticena i da li da nastavim dalje sve normalno ili da preskocim pauzu od 7 dana?

Elentari

Doktorice,

ipak sam Lindynette počela piti 4. dan menstruacije, koliko se dugo moram dodatno zaštititi u tom slučaju i da li da radim pauzu između blistera? Sjećam se da je kod Yasmina bilo skraćivanje pauze a ne pijenje manje tableta, zašto sad ne bi mogla ići kao i s Yasminom, tj skraćivati pauzu?

Natalija Beljo, dr. med.

mileva1234 Nastavite dalje.
meylla01 Normalno sve dalje.
Elentrii Narednih 10 dana , možete kratiti pauzu ali nije preporuka.

mileva12345

Danas mi je 21. dan i popila sam posljednju pilulu iz blistera. veći dio ovih 21 dana sam imala krvarenje ali to je kao normalno (koliko sam čitala). danas tijekom dana mi se to krvarenje malo pojačalo. nisam sigurna je li to u redu? i kad bi trebala onda dobiti mjesečnicu tj. je li to mjesečnica?

mileva12345

zaboravila sam napomenuti da mi je ovo tek prva kutija.

larisa123

u nedjelju sam popila prvu kutiju pilula, u srijedu 24.dan ciklusa sam dobila menstruaciju koja jos traje a danas trebam zapoceti sa novom kutijom..zanima me jedna stvar ja sam imala spolne odnose u vrijeme ove pauze i za vrijeme mjesečnice, pošto mi mjesečnica traje već 6 dana kako to da se tijelo nije počelo pripremati na ovulaciju već i proizvoditi svoje normalne hormone ? trebam li se brinuti oko nezaštićenih odnosa u vrijeme sedmodnevne pauze?

Natalija Beljo, dr. med.

mileva12345 To je mjesečnica , sve ok.
larisa 123 Zaštićeni ste u vrijeme pauze i nema ovulacije dok pijete OHC.