Kontracepcija

Lindynette 20

larisa123

danas sam izgubila pilulu..zadnju sam trebala popiti u nedjelju znači sada će zadnja biti u sub...da radim normalno pauzu 7 dana i osmi dan počinjem novu kutiju ili što? hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

Kakav iscjedak?

larisa123

valjda ste preskočili moj post pa bih Vas molila da mi odgovorite..čitala sam po internetu i postoje 3 mogućnosti što napraviti ako izgubim tabletu..1) da napravim 7 dana pauzu i počnem dan ranije, 2) da radim 8 dana pauzu i počnem ko inače ali koristim kondom 2 tj ili pak 3) da nastavim piti bez pauze drugu kutiju...što je najbolje napraviti da ostanem zaštićena? ja bih najradije ovo prvo

mileva12345

najnormalniji iscjedak, nije krvav niti išta. takav sam znala imati na sredini ciklusa prije pijenja. da li je to sve normalno?

Natalija Beljo, dr. med.

larisa Pod br. 3 - bez pauze
mileva 12345 Da

larisa123

zašto bi mi to preporučili? moj ginekolog mi je rekao neka samo skratim za jedan dan.

Natalija Beljo, dr. med.

Jer je najjednostavnije i ne remetite ciklus.

mileva12345

Planiram početi piti beta karoten od natural wealtha. po jednu tabletu dnevno, tokom 2 do 3 mjeseca. da li će to utjecati na smanjeno djelovanje kontracepcijskih pilula? pošto sam negdje čitala da utječu na jetru..
hvala

larisa123

imam fleku na jeziku te mi je doktorica rekla da su to gljivice i dala rojazol za oralnu primjenu..utječe li to na kontracepcijske tablete, na smanjenu zaštitu?

Natalija Beljo, dr. med.

mileva12345 Možete piti.
larisa 123 Neće smanjiti.

Lidach27

Poštovana, dobila sam lindynette prije mjesec dana i potrosila prvo pakiranje,
sad bi za nekoliko dana trebala preci na drugo, tocnije za 4 dana,
ali jos nisam dobila menstruaciju?
Da li to ima nekakve veze sa malo smeckastog krvarenja od zadnje menstruacije?
I sta da radim, da odem kod ginekologa i prestanem pit tablete,
tj da je ne popijem u cet, il je to dio neke normale?
Hvala...

Natalija Beljo, dr. med.

Nastavite s novim blisterom , a imate još tri dana da dođe mjesečnica.

snjegovicka

Pozdrav!

Trenutno pijem četvrtu kutiju Lindynette 20. Sinoć sam zaboravila popiti tabletu i popila sam je sada, 13.5 sati kasnije.

U kutiji mi je sada ostalo jos točno 7 pilula i prema uputama - moram koristiti dodatnu zaštitu tijekom idućih sedam dana, zatim napraviti uobičajenu sedmodnevnu stanku i potom početi sa novim pakiranjem. Znači, ovdje je riječ o mom slučaju? Jesam li dobro shvatila? Hoće li sve biti u redu?

No ono sto me muči - piše da ako je preostalo manje od 7 pilula - nakon potrošene kutije treba se krenuti odmah sa novom, bez stanke. Znači li to da nakon ove kutije ne bi bilo menstruacije ili što?

Sad sam skroz zbunjena happy

larisa123

29.4. sam trebala početi sa novom kutijom no zaboravila sam te sam počela 30.4. spolne odnose sam imala oba dva dana..postoji li mogućnost trudnoće? što da radim? ovo mi je 3. kutija koju pijem.

Natalija Beljo, dr. med.

snjegovicka Popijte tih preostalih 7 i preskočitre pauzu. Nema mjesečnice.
larisa123 Sve ok, pijte dalje po shemi.

snjegovicka

da, tako bi bilo da imam manje od sedam tableta.

ali prema uputama - ako je preostalo 7 tableta (što je kod mene slučaj) ili više, pije se do kraja, napravi sedmodnevna pauza i onda nastavi sa novom kutijom.

što sad, da slušam upute ili Vas?

napraviti pauzu ili odmah nakon ove kutije nastaviti sa novom?

larisa123

imam jedan problem..trebala bih za 2 tjedna na putovanje..i taman bi trebala dobiti menstruaciju..no ako smanjim ciklus za 2 dana odnosno popijem 19 pilula onda će mi sve pasati taman..mogu li to napraviti bez nekih velikih posljedica,i da je zaštita prisutna? jer ne želim nastaviti samo sa drugom kutijom bez menstruacije, ipak sam sigurnija(psihički) kada ju dobim..

brozzka

Pijem lindynette 30 jer imam problema s dlacicama po cijelom tijelu ( trbuh, lice pogotovo) da li su one dobre za to ili bi mu vi preporucili neke druge?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana snjegovička mislim da ste trebali popiti do kraja i nastaviti sa novomkutijom bez pauze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana larisa, možete tako učiniti.