Kontracepcija

Lindynette 20

mala_plava

Poštovana doktorice,
pijem Lindynette 20 i jučer sam se zbunila i mislila da je srijeda, i misleći da sam zaboravila popit za utorak, popila sam odjednom dvije. Danas sam tek skužila da sam ustvari pobrojala dane i da sam jučer popila onu koju sam trebala tek danas. Danas sam ponovno popila novu, do kraja pakiranja mi je ostalo još 7 tableta, dali sam dobro napravila? Međutim, sad će mi u ovom pakiranju falit zadnja tableta jer kao što rekoh, popila jednu bezveze, što da činim dalje? Dali da pijem normalno do kraja pakiranja? Što sa zadnjom tabletom koje nema? Trebam li zbog nje nakon ovog pakiranja radit 7-dnevnu pauzu prije početka novog pakiranja? Dali novo pakiranje pijem ponovno petkom kao inače, ili da počnem pit dan ranije (pošto zadnju tabletu iz ovog pakiranja neću popit jer je nema) pa ispada da ako počnem pit u petak da će to bit 8-dnevna pauza?
unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Postupate kao da ste ju popili kad je i trebalo , slijedi 7 dnevna pauza.

mala_plava

hvala na odgovoru, al bojim se da me malo zbunjuje a želim biti 100% sigurna, pošto kažete da postupam kao da sam ju i popila i da slijedi 7-dnevna pauza. jer ako postupam kao da sam ju popila, zapravo će bit to 8-dnevna pauza :S ali ako sam dobro shvatila, dakle s novim pakiranjem ponovno počinjem u petak kao i inače unatoč zadnjoj ne popijenoj tableti, a ne pomičem ga na četvrtak?

Natalija Beljo, dr. med.

Popili ste dvije i jednom danu sad je sve kraće za dan pa tako i ranije počinje pauza i prvi dan pijenja se pomiče dan ranije.

pegasus123

Pozdrav,
zanima me jedna informacija. Ginekologica mi je prepisala lindynette 20 i ovo mi je prvi puta u životu da pijem pilule. Počela sam s kutijom prvi dan mjesečnice po uputama,mjesečnica je trajala manje i nije bila jako obilna, imala sam lagane glavobolje i malo točkastog krvarenja kasnije ali u par dana to je prošlo i sve je super. U četvrtak sam popila zadnju tabletu i danas(nedjelja) u treći dan pauze dobila sam krvarenje ali jako lagano (malo ga ima malo nema)i dovoljan mi je dnevni uložak, imam bolove kao da imam mjesečnicu... e sad zanima me dali je ovo mjesečnica i dali je normalno da je ovako lagano krvarenje?? Ovo me sad brine jer inače mi je menstruacija dosta obilna i imala sam nezaštićen odnos,ali pila sam tablete svaki dan uredno u isto vrijeme....Dali imam razloga za brigu ili je sve u redu?? hvala unaprijed na odgovoru

Lucijaa

Poštovana,imam 18 godina.Ginekologica mi je prepisala Lindynette 20 zbog obilnih i vrlo bolnih menstruacija,te podosta većeg desnog jajnika od lijevog.Naravno,koristit će mi i kao kontracepcija.Naime,molila bih Vas za pomoć.Danas ujutro dobila sam menstruaciju i popila prvu pilulu u 10 sati.Trebam li svakog sljedećeg dana pilulu popiti također ujutro ili mogu i navečer neposredno prije spavanja(tako bi mi bolje odgovaralo) i onda svaki dan navečer?Hoću li u tom slučaju biti zaštićena od početka?To me malo zbunjuje jer u uputama piše da se pilule trebaju uzimati u isto doba dana svaki dan.Hvala unaprijed happy

Natalija Beljo, dr. med.

pegasus123 Sve ok , zaštćeni ste.
Lucijaa Možete i zaštićeni ste.

larisa123

ovo mi je drugi mjesec što pijem pilule..prvi mjesec u vrijeme inače ovulacije(14-16dan) imala sam blijedo rozi iscjedak,trajao je 3dana..ovaj mjesec danas mi je 14. dan ciklusa odnosno 9.dan pilula..i dobila sam krem iscjedak svega par kapi..kolko mjeseci to može trajati? nakon koliko da se javim doktoru?

Natalija Beljo, dr. med.

To je spotting, koji je normalan u početku pijenja.

pegasus123

Zanima me samo još nešto, pauza je 7 dana i osmi dan počinjem piti novu kutiju?znači u četvrtak sam popila zadnju i drugi tjedan počinjem pit u petak? I zanima me kako alkohol djeluje na tablete? ja inače pijem ali jako malo u subotu ili petak kad idem van.prošli tjedan sam popila malo i nisam imala nikakvih nuspojava ali me zanima kako djeluje na tablete.popijem svega dvije tri čaše na tjedan ako uopče idem van

xtina9999

Poštovana,
je li se Lindynette 20 mogu piti kao hitna kontracepcija, i kolika je doza u tom slučaju, hitno mi je potreban odgovor i hvala unaprijed.

cimi

Poštovana, ginekolog mi je propisao Lindynette 20 te su mi one prve pilule koje ću piti. Naime u uputama sam pročitala da se trebaju početi uzimati 1. dan menstruacije no ginekolog mi je rekao da ih uzmem 3. što da radim, da ih počnem piti 1. ili 3.? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

pegasus 123 Počinjete u petak i to koliko Vi popijte neće utjecati na tbl.
xtina9999 Ne, imate Escapellu ili Ella One.
cimi prvi dan ciklusa.

larisa123

jučer navečer u 20 sati sam popila pilulu, danas u 12 sati sam imala proljev..pošto je prošlo više od 12 sati od uzimanja pilule bi li trebala uzeti još jednu? ovo mi je drugi mjesec korištenja pilula, na 10. toj sam.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate dodatnu tbl.

zyllia

Pijem lindynette 20. U 20 h uzela sam pilulu, no nakon toga imala sam neku mekšu stolicu,recimo da je bio proljev. Sve na živčanoj bazi uslijed ispita. Da li da popijem dodatnu ili ipak ne budući da to nije bio neki teški proljev? Sad sam se smirila. Jer,ako sad popijem još jednu,neću imati zadnju iz blistera za popiti i to me muči. Hoće li i sa zaštitom biti sve u redu?

Jejo

Poštovana doktorice,
jučer sam bila na pregledu kod ginekologice gdje mi je ustanovila da imam policistične jajnike. Preporučila mi je da pijem Lindynette. S obzirom da sam dobila menstruaciju neposredno prije nego sam otišla na pregled, tablete sam kupila odmah i popila prvu navećer.
Međutim, od jučer popodne kao da menstruacije više nema, tj krvarenje je jako slabo, niti se ne primjeti, samo malo kod mokrenja. Zabrinula sam se jer sad ne znam da li je to bila ''lažna'' menstruacija s obzirom da u zadnjih 2 tjedna imam problema s bubrezima pa ne znam da li trebam nastaviti piti tablete ili ne, jer sad više niti sama ne znam da li sam stvarno dobila menstruaciju ili ne. Nazvala bih svoju ginekologicu, ali preko vikenda ne radi pa Vas molim da mi date savjet.

larisa123

jučer navečer u 20 sati sam popila pilulu, danas u 12 sati sam imala proljev..pošto je prošlo više od 12 sati od uzimanja pilule bi li trebala uzeti još jednu? ovo mi je drugi mjesec korištenja pilula, na 10. toj sam.
trebam li koristiti dodatnu zaštitu?

Natalija Beljo, dr. med.

zyllia Ne treba ništa.
jeja Pijte dalje.
larisa 123 Ne.

mileva12345

poštovana doktorice, trenutno sam na 8. tableti 2. kutije. malo mi je čudno što sam primjetila da imam pojačani iscjedak, kao i inače kad nisam pila pilule koji sam imala negdje na sredini ciklusa. a prošli mjesec ga nisam imala. da li je to normalno ili?