Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

cipelica5

Postovanje, pijem logest 3. kutija, zadnju tabletu druge kutije sam popila u uobicajeno vrijeme 18:15, medjutim u 20:10 imala proljev. Juce tj 9 dana od toga, 2 tableta 3. kutije, decko je svrsio u mene, da li imam razlog za zabrinutost jer nisu prosle 2 sedmice? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

mj3185

Poštovani! Pijem Logest već dvije godine, te sam ovaj put odlucila uzeti pauzu posto sam ih uzimala bez prestanka. Nakon zadnje kutije sam dobila mjesecnicu u roku 4 dana, trajala je 6 dana ali je otada proslo mjesec dana, a jos nisam dobila mjesecnicu. Zanima me da li je to do nekakvog hormonalnog disbalansa ? Jer sam imala jednom nezasticeni odnos ali bez ejakulacije unutra. Ili postoji nekakva minimalna mogucnost za trudnocu? Mnogo hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minimalna šansa postoji. Neki put kasni zbog prestanka uzimanja pilula.

Poštovani,
ovaj mjesec sam koristila yaz kontracepciju, a sada me ginekolog prebacio na logest, ali mi nije rekao kako da ih pijem. U uputama piše da ih odmah krenem piti po uzimanju zadnje aktivne Yaz tbl, ali ja sam zakasnila sa kupnjom i večeras ću popiti 3 placebo tbl. Kako da onda krenem piti Logest?

Dejan Šakoronja, dr. med.

S prvim danom menstruacije, uz dodatnu zaštitu kroz tjedan dana.

anamarija345

Postovani , smanjuje li Sinersul forte ucinak Logest kontracepcije? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

sara250

utječu li tablete escontral direkt (5mg) na sigurnost kontracepcijskog svojstva pilule logest?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuju.

HanaHana

Poštovani,

4 mjeseca pijem Logest kontracepcijske tablete. Posljednja dva mjeseca primijetila sam da na polovici popijenog blistera počinju psihičke promjene - promjene raspoloženja, neobjašnjiva tjeskoba, nekontroliran plač, emocionalna preosjetljivost, koje traju do pojave mjesečnice. Prije 6 godina pila sam Diane pilule od kojih sam također imala depresivne ispade, posebno u vrijeme PMS-a. Zanima me da li da ostanem još na Logestu neko vrijeme, mogu li se nuspojave smanjiti, ili da mijenjam kontracepciju. Ukoliko trebam promijeniti pilule, molim vas za savjet koje bi mi možda pomogle, kod kojih nisu česte psihičke promjene.

Zahvaljujem vam na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ostanite još neko vrijeme na istom. Umanjit će se smetnje dužom upotrebom.

ja02

Poštovani,
pijem doksiciklin zbog akni od 12.2. svaki drugi dan, zadnju tabletu moram popiti 8.4. u utorak. S novom kutijom Logesta počinjem 7.4. u ponedjeljak. Zanima me koliko dugo moram koristiti dodatnu zaštitu nakon što prestanem piti doksiciklin? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do kraja tekućeg blistera.

ja02

Znaci do kraja ove kutije koju pocinjem piti 7.4?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne, do kraja blistera kojeg sada uzimate. Ako novi počnete uzimati 7.4.i nećete uzimati tetracikline dodatna zaštita tada nije potrebna.

daenerys90

Poštovani! Pijem Logest pilule već godinu dana i prošli tjedan sam zabunom popila dvije pilule odjednom (mislila sam da sam jedan dan preskočila pa sam sljedeći dan popila dvije odjednom, kako piše u uputama) no shvatila sam da ipak nisam propustila pilulu tako da mi sada jedna fali. Zadnju inače pijem utorkom, a sada će to biti ponedjeljak. Zanima me trebam li i dalje napraviti pauzu od 7 dana i opet početi piti 8. dan? Razgovarala sam sa svojim ginekologom i rekao je da počnem piti prvi dan menstruacije, ali piše u uputama da se to čini samo ako se pilule počinju piti po prvi put.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete napraviti kao što vam je rekao.

mimi12

Pijem logest pilule vise od godinu dana . Zbog problema sa urinarnim traktom pocela sam da pijem Bactrim. Zanima me da li on umanjuje dejstvo logesta? Pozdav

Nazad
1 ... 44 45 46 47 48 49 ... 53
Naprijed