Kontracepcija

Logest

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

Anisija

Pozdrav,
pre godinu i po dana sam imala ogromnu cistu na jajniku i tumor marker 511 ( marker je bio takav jer se tecnost izlila u stomak i napravila infekciju ) na kraju se sve uspelo srediti antibioticima i pocela sam piti Logest.
Prijao mi je jako, smanjio mi se apetit, postala sam mirnija, nije vise bilo naglih promena raspolozenja i histerije. Nekako mi se mozak razbistrio.
U medjuvremenu sam na savet nekoliko doktora zbog takvog stanja hormona izbacila iz ishrane meso i mlecne proizvode. Ishrana je super, imam mnogo vise energije medjutim sada postajem onakva kakva sam bila pre konzumacije pilula.
Ponovo sam razdrazljiva, apetit kontrolisem ali osetim da raste, nije mi ni do cega i pocele su da mi iskacu bubuljice koje su takodje nestale nakon prvih par kutija.
Da li to znaci da sam ishranom uspela regulisati svoje hormone i da je vreme da prestanem sa uzimanjem Logesta?
Kako se prestaje? Zavrsi se kutija i to je to?

tina.1607

Dobra vecer!

Pocela sam piti logest i ovo mi je prva kutiija, imam jos 8 tableta do kraja kutije i onda cu pocet sedmodnevnu pauzu. Imala sam menstruaciju 6 dana i nakon toga vec 7,8 dana imam tamno smedi iscjedak sa malo krvi. Citala sam da je to normalno dok se tijelo ne navikne, no zar nije previse tj dana iscjetka? Malo sam zabrinuta i ginekologicu nemogu pitat jer cu cekat mj dana na red! Molim vas za odgovor kada ce to prestati i da li je to stvarno normalno? Puno hvala.

Lp.

anamarija345

Postovani, je li umanjen ucinak Logesta ako sam u jednoj vecer, kroz nekih 4-5 sati popila 4dl votke u kombinaciji sa sokom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anisija popijete 21 i dalje ne uzimate i to je to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina to je spoting i može kod započinjanja uzimanja trajati cijeli blister. Nastavite dalje s uzimanjem. Idući ciklus se neće pojavljivati ili ako bude bit će osjetno manje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarija, je. Pilule i tolike količine alkohola ne idu zajednu ne samo što se umanjuje učinaka, nego se potencira toksičan učinak na jetru.

anamarija345

Hvala vam. Zao mi je i nece se vise ponavljati. Mozete li mi molim vas napisati postoji li veliki rizik za trudnocu buduci da sam tabletu za taj dan popila u 7 ujutro, oko 11 navecer prvo pice i tu vecer imala odnos sa prekinutim snosajem? Koliko dugo da koristim dodatnu zastitu? I savjetujete li tabletu za dan poslije?Hvala vam jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa jer je odnos bio bez ejakulacije.

anamarija345

Hvala vam. Ispricavam se sto vas sad vec gnjavim, a vi strpljivo odgovarate u ovim kasnim satima. Samo jos jedno pitanje. Koliko dugo da smatram zastitu smanjenom tj. koristim dodatnu zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dan-dva.

anamarija345

Postovani, ispricavam se sto opet smetam.Moram ispraviti podatak o kolicini alkohola iz prethodnog posta, radilo se o 0,9 dl alkohola, a ne o 4 dl. Ublazava li to situaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja. Sve sam vam odgovorio. Pozdrav.

sil555

Poštovani,

dobila sam od ginekologa Logest i počela sam ga piti prvi dan menstruacije koji je bio u ponedjeljak, dakle danas je četvrta tableta.nisam ga pila do sada, odkad sam uzela prvu tabletu prvi dan, osječam se čudno, pomalo sam depresivna, o svemu razmišljam negativno, stalno mi se plače. pročitala sam u uputama da je to česta nuspojava. zanima me dali da ih prestanem piti da mi se nebi dogodilo još nešto gore ili da nastavim i pričekam pa se tijelo možda navikne?

unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

em92

Poštovani,
imam 22 godine i pijem Logest nekih 9 mjeseci. Prije tri mjeseca su mi počele mučnine nakon skoro svakog obroka, učestalije obavljanje stolice nego obično, te na psihološkoj bazi osjećaj odsutnosti i zamućenje vida( kao da mi je jako nizak tlak,) , malaksalost. Utvrdilo mi se da mi je nalaz pozitivan na Helicobacteriju Pylori, te sam počela uzimati antibiotike i nestali su mi svi simptomi. Nakon što sam prestala uzimati antibiotike, prije 2 mjeseca, opet su mi se vratili svi simptomi, ali nalaz krvi je ovog puta bio odličan te nalaz na H.pylori je bio negativan, također tlak normalan. Samo me zanima, je li ikako moguće da su ovi simptomi od pilula iako su se pojavili tek nakon što sam ih 6 mjeseci pila? Naručena sam na gatroenterologiju pa se nadam da ću tamo dobiti neki odgovor, ali ukoliko je možda do pilula da mogu čim prije ukloniti simptome.

Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Simptomi mogu biti povezani s pilulama. Napravite pauzu ciklus-dva pa ćete vidjeti imali li promjene.

ana505

Poštovani,
Naime odgodila sam menstruaciju,inače pijem Logest i na dan kada je trebala nastupiti pauza počela sam piti drugu kutiju normalno.Doktorica mi je rekla da tu kutiju popijem do kraja nakon čega ce normalno nastupiti mjesečnica.
Naime moje pitanje je ovo;niti jedan dan nisam propustila popiti pilulu ali sam ih npr umjesto u uobičajeno vrijeme pila 3 sata poslije pa sam tako i nastavila,sad me zanima da li ta moja promjena umanjuje učinak kontracepcije i kada dodje sljedeća menstruaciju da li mogu biti sigurna da nema trudnoće?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje učinak pilula.

anamarija345

Postovani, molim vas za odgovor smije li osoba koja pije Logest pipiti casu/ dvije vina/ piva jednom/ dva puta mjesecno bez straha od smanjene ucinkovitosti pilula?

Nazad
1 ... 45 46 47 48 49 50 ... 53
Naprijed