Kontracepcija

odgoda menstruacije

ok,hvala.zaboravila sam još pitati,znači kutiju prije odgode(odnosno odogoda je slijedila netom poslije te kutije;znači bez pauze) drugi ili treći dan pijenja pilula zaboravila sam ju popit,pa sam popila sljedeći dan,i onda mi se isto dogodilo taj dan( opet sam zaboravila,pa sam sljedeći dan popila dvije).pročitala sam u uputama da trebam slijediti pravilo 7 dana( da koristim dodatnu zaštitu,što sam i radila).i do kraja mjeseca sve je bilo u redu,nakon popijene zadnje pilule u kutiji,nisam uzela pauzu,nego nastavila,i onda je slijedilo ono što sam Vas pitala.baš mi se u ova 2 mjeseca dogodilo,tako par stvari,pa uzevši u obzir sve,jesam li zaštićena.je li uopće relevantno to za ovu novu kutiju,
oprostite što sam dosadna,i možda su to glupa pitanja,ali meni je to trenutno veliki problem happy hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Jeste , možete mirno spavati i uživati.

hvala puno!

ninichha

Poštovana,
pola godine pijem diane i nisam nikad odgodila menstruaciju...to sam sada napravila,u petak sam popila zadnju tabletu iz blistera a u subotu sam pocela s novim blisterom,znaci nisam radila nikakvu pauzu..Inace kad je nisam odgodila uvijek bih menstruaciju dobila u cetvrtak...vec 2 dana osjecam malu bol u trbuhu kao da cu je dobiti..pa me zanima da li je moguce da cu dobiti i sto uciniti ako je dobijem,nastaviti piti ostale tablete ili ne?

Natalija Beljo, dr. med.

Nećete dobiti to samo osjećaj.

vesnaos1

Poštovana,
kako da odgodim mengu u 8. mj. Trebam dobiti 13.08., a na put krećem 11.08. - 25.08. i nikako mi ne paše da u to vrijeme imam mengu.
Inače ne koristim kontracepciju, ali mi je ostala jedna kutija Yasmina koju mi je doktorica propisala prije 5 mjeseci.
Da li da je uzmem na počočetku ciklusa i tako skratim mengu na 3 dana ili da počnem uzimati u 7. mj i produžim na 8. mj.?

Nataša Šemnički, dr. med.

vesnaos1 ,

U 8mj ću te ju skratit samo je bitno da dođe na navedeni datum.
Zato je bolje da krenete u 7mj onda vam je sigurnije popiti kutiju za kutijom bez pauze i tako će te ju u potpunosti odgoditi.

L.p.

biserka24

Postovana,
Pijem Diane 35 zbog policisticne jajnike. Imam jos 2 tablete do kraja blistera. U periodu kada je pauza od 7 dana idem na putovanje pa htela bih da odgodim menstruacije. Dali bi imalo problema ako nastavim sa novim blisterom bez pauze?
Pijem ih u 13.30 i hocu da promjenim termin da ih pijem u 21.00. Dali bi se tada smanjila ucninkovitost kontracepcije?

Nataša Šemnički, dr. med.

biserka24 ,

nastavite sa novom kutijom bez pauze.
Nastavite sa novom kutijom isti dan kad završavate s zadnjom tabletom ali u željeno vrijeme.

L.p.

hugolina

Poštovani,
Pijem Logest i želim odgoditi krvarenje te bih nakon ovog blistera, odmah započela s novim. Po popijenoj 21. piluli iz novog blistera bi napravila stanku od 7 dana.
U ovom blisteru sam nakon popijene 2. pilule imala proljev, a još jednu pilulu sam popila tek nakon 9 sati iz kojeg razloga ste mi savjetovali da do kraja blistera koristim dodatnu zaštitu (pridržavam se upute - hvala).
Zanima me, ako nakon ovog blistera, odmah počnem piti sljedeći, da li sam zaštićena ili i dalje trebam koristiti dodatnu zaštitu?
Unaprijed hvala na danom odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićeni ste i ne trebate dodatnu taštitu.

anabena

Poštovani,
imam pitanje o odgodi menstruacije s pilulama diane 35.
Trebam dobiti menstruaciju 12.09, a imam vjenčanje 15.09, zanima me kada bih trebala početi piti tablete?
Hvala!
Lijep pozdrav!

Nataša Šemnički, dr. med.

anabena ,

najispravnije i najsigurnije bi bilo da ste sa prethodnom menstruacijom započeli piti Dijane i nastavili bez pauze do vijenčanja.
Obzirom na trenutnu situaciju počnite piti odmah i popijte cijelu kutiju.
U slučaju da dođe do krvrenja ono bi trebalo biti oskudnije jer se sada sa nižom dozom hormona namečete prirodnom menstrualnom ciklusu u kojem se stvaraju veče količine prirodnih hormona.
Ali vrijedi pokušati.

L.p.

anabena

Poštovana, ginekolog mi je propisao tablete tek nedavno kako bih mogla odgoditi menstruaciju jer ih inače ne pijem. Međutim, izgleda da ja njega nisam dobro shvatila. Dakle, postoji li mogućnost da krenem piti s današnjim danom pa da ih pijem samo do 16.9. kako bih odgodila menstruaciju koja treba doći 12.9.?
Hvala
Lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

anabena ,

takosam vam već i napisala. Pokušajte.

L:p.

majaaa87

Poštovani,
14.11 sam zavrsila s drugom kutijom Logesta, i sad radim onu pauzu od sedam dana. Problem je sta 15.12 odnosno kada bi sljedeci put trebala dobit menstruaciju planiram put i zbog jakih bolova htjela bih ju odgoditi, ili da dobijem ranije, ali da pritom budem i zasticena. Dali je moguce da sada napravim pauzu od 14 umjesto 7 dana? ili bi trebala pocet pit normalno i onda nastavit sa sljedecom kutijom bez pauze?

Nataša Šemnički, dr. med.

majaaa87 ,

nastavite kutiju bez pauze

l.p

Nataša Šemnički, dr. med.

majaaa87 ,

nastavite kutiju bez pauze

l.p

makronka

U koliko popijem 2 kutije za redom, radi odgode...dali sam zaštićena i tokom druge kutije? Ili moram koristiti dodatnu zaštitu?
Također me zanima, kada se vratim i kada poželim dobiti menstruaciju samo da prestanem piti? Kada nakon toga, početi piti novu kutiju? Na prvi dan menstruacije ili?

Hvala!

Nataša Šemnički, dr. med.

makronka ,

zaštićeni ste.
Kao i do sada nakon 7 dana pauze nastavljati piti

l.p.