Kontracepcija

Peting

Tastatura

Postovani,
Imao sam peting sa devojkom i svrsio sam na sebi. Nosio sam donji ves i trenericu. Nesto kasnije devojka mi je pipnula spoljni deo trenerice, a zatim otisla na tusiranje. Da li postoji mogućnost trudnoće ako nije oprala ruke, a prala je svoju vaginu?
Unapred hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ne postoji mogućnost trudnoće.

Tastatura

Iako su trenerice bile vlazne, ne postoji nikakva mogucnost?
Izvinite na ovakvim pitanjima, ali zbog brige sam morao da Vam postavim.
Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji nikakva mogućnost.

Mobster

Postovani, upraznjavao sam peting sa devojkom, do spolnog odnosa jos uvek nismo dosli. Peting je uvek bio preko odece ili donjeg rublja. Pri zadovoljavanju, ejakulacija je uvek bila sa strane, dakle nikad u blizini njene vagine. Problem je, sto njoj menstruacija kasni tri dana, a uvek je bila redovna. Da napomenem, da smo imali stresnu situaciju dok sam bio na moru, gde je ona tih dana mnogo malo jela i verovatno je izgubila koji kilogram i nakon sto sam dosao sa mora, a sve se to odigralo nekoliko dana pred menstruaciju. Citao sam na forumu i video da je nemoguca trudnoca od petinga, ali me zanima da li gore navedene stvari mogu da uticu na menstrualni ciklus?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, petingom ne može doći do trudnoće. Izostanak menstruacije je povezan sa stresom i gubitkom tjelesne težine.

Mobster

Postovani, hvala na brzom odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

b3008

Postovani doktore,
Danas me decko zdovoljavao prstima po vagini,nije ulazio prstima u vaginu samo trljao klitoris. Meni je danas ovulacija tj. 12 dan ciklusa. Mene zanima postoji li mogucnost trudnoce ako je na njegovoj ruci bilo sperme ili tecnosti koja izlazi prije sperme jer je namjestao spolni organ prije nego sto je mene zadovljavao. Postoji li ikakva mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ne.znam

Poštovani
Zadnju mjesečnicu sam dobila 26.6 , 2.7 sam imala peting sa dečkom jednim prstom mi je ušao par puta u rodnicu, nevina sam nikad nisam imala spolni odnos ,test za trudnicu sam napravila 8 dana od kašnjenja mjesečnice bio je negativan , jel moguće da sam trudna ? I još da napomenem prošla mjesečnica mi je bila uranila 5 dana , da li možda ima to veze šta mi sada kasni , hvala

Ne.znam

Jel postoji mogućnost trudnoće petingom s time da je dečko zadovoljavao mene ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Najvjerojatnije je došlo do hormonskog disbalansa koji može biti uzrokovan stresom, psihičkim razlozima, pretjeranim fizičkim naporima, gubitkom tjelesne težine i drugim razlozima. Ukoliko bi ciklusi i dalje bili neredoviti preporučam da učinite hormonski status.

Ne.znam

Poštivani
Već sam vam pisala da mi mjesečnica kasni , danas mi već kasni 10 dan, imam upalu mokraćnih puteva jel možda to razlog zašto još nisam dobila ?

Ivo Balenović, dr. med.

Potovana, menstruacija najvjerojatnije kasni zbog hormonske neravnoteže. Upala mokraćnih puteva nije razlog kašnjenja. Preporučam da učinite hormonski status. Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće..

Ne.znam

Poštovani
Da li je kod poremećenog rada hormona mogući simtomi gađenje hrane , mučnina , povraćanje , bolovi u donjem dijelu trbuha , i ono sto me najviše brine je zatvor ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su toliko nespecifični da idu uz većinu bolesti probavnog trakta. Hormonska neravnoteža ne uzrokuje takve simptome.

jovan123

Da li je moguce doci do trudnoce ako se polnim organima dodiruje sa spoljne strane a da ne dodje do ejakulacije kao i da na penisu nema sperme vec predsemene tecnosti ili sluzi? Ovo pitam jer devojci kasni vec 5 dana, ali je ovog meseca putovala 4-5 puta i sad pije lekove jer je se prehladila. Da li je ipak verovatnije da je to uzrok kasnjenja?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom uzrok kašnjenja nije trudnoća.

NMNM11

Treba mi pomoc jer dok smo se ja i devojka zadovoljavali ja sam imao na prstima onu sluz koja izlazi kad se napalim i kasnije sam tu sluz obrisao o pantalone i moje prste gurao u njenu vaginu.Njoj su bili plodni dani pa me zanima da li moze ostati u drugom stanju.Inace devojka nije nevina.Hvala unapred