Kontracepcija

Peting

Soraya

Cijenjeni,
znam da sam prestara i gotovo smiješna ako postavim ovakvo pitanje, s obzirom da sam imala biologiju i učila osnovnu anatomiju čovjeka, no zanima me da li je jednostavno zanijeti? Naime, nisam imala spolni odnos, zna biti preejakuata pa me zanima, da li postoji teoretska šansa da se sperma koja ( hipotetski gledano) bude na prstima, prenese u vaginu i sada da neidem u detalje - da li je moguće i mimo seksualnog odnosa zanijeti? Plodni dani su mi bili, i spolovila su nam se dotakla (ali radi se o vanjskom kontaktu). Djevica sam (osim ako mi prstom nije probijen himen) pa sam velika paničarka

Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Kad bi sve sagledali ne bi smjelo biti šanse za trudnoću bez da se ejakulira u rodnicu.No danas se više ne može osloniti ni sa sigurnošću na plodni / neplodni dani . Ako nije bilo ejakulacije po spolovilu( blizu vagine) preko prsta ne može se ostati trudan.

kiki02

postovana
mlada sam pa bih Vas zamolila da mi nesto pojasnite
je li moguce da zena zatrudni petingom tj. ako decko gura curi prst u vaginu a na njemu je mozda bilo predejakulacijske tecnosti? citala sam po mnogim forumima i neki kazu da se moze, neki kazu da znaju zene koje su na taj nacin ostale trudne pa sam se zabrinula za sebe?!
takav "odnos" od pretproslog mjeseca koristim i ja, dosle su mi sve menstruacije na vrijeme a sada bi trebala dobit jos jednu ali jos nije dosla. ovaj mjesec sam pila antibiotike pa moze li to utjecati na izostanak menstruacije? (oduvijek sam dobivala menstruacije na vrijeme)
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Može se zanjeti ukoliko se ima prekinuti snošaj preko preejakulata; prenošenje spermija prstom( petting) u rodnicu i da je došlo do trudnoće nemam saznanja tako da Vi mirno čekajte mjesečnicu.

kiki02

Hvala Vam!

Meriii

Poštovana, molim pomoć!
Djevica sam, dakle himen je na mjestu, ali zanima me mogu li zatrudniti ako je dečku ostalo preejakulacijske tekućine na prstu, a mene je dirao po spolovilu. Imam 16 godina, mjesečnica mi kasni nekih tjedan dana, iako mi nije još učestala, nekada 25 dana, nekada 32. Molim odgovor što prije, zahvaljujem unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

XjaM

Poštovani,
imala sam odnos, takozvani peting sa svojim dečkom, oboje smo imali gaće i nije bilo nikakve penetracije niti ejakulacije, nego samo trljanje. Sljedeći dan počela sam osjećati malu, ali nezanemarivu bol i stalno mokrenje. Postoji li briga za trudnoću? Znam da vjerojatno ne, ali načitala sam se svega na forumima i samo se želim riješiti brige.
Unaprijed hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

zabrinuti1204

Pozdrav!
naime problem je sljedeci, nakon petinga ejakulirao sam na njeno tjielo medjutim tekucina je skliznula do njenog polnog organa. Ta djevojka do sada nije imala spolni odnos. Da li je trudnoca moguca i kolika je vjerovatnoca ako jeste? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Bitno da nije došlo do rodnice.

zabrinuti1204

Izvinjavam se na smaranju, ali sta ako je mala kolicina ipak dosla na rodnicu (ne u rodnicu) ?

annakarenina

Pozdrav..
Prije par dana dečko i ja smo se "trljali" spolovilima preko donjeg rublja i on je svršio u gaće.Pretpostavljam da je nemoguće,ali zanima me postoji li ikakva mogućnost da zatrudnim??..i on i ja smo bili u donjem rublju,i nije bilo spolnog odnosa. znam da u teoriji nije moguće,ali postoji li ikakva vjerojatnost u praksi? koliko sam vidjela,po meni nije kapnulo ništa sperme,ali nisam sigurna u ništa.Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

zabrinuti 1204 Nema panike.
annakarenina Nema brige.

maria1995

Može li se prijenosom male količine sperme na himen ako je osoba djevica s tim da je imala normalnu menstruaciju dva dana kasnije zatrudnjeti?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne, imala je mengu iza.

neodgovorna

Oprostite na smetnji, zeljela bih pitati ako je moguce da mi sto prije odgovorite, danas sam s deckom zapocela nesto, ali posto nismo imali zastitu, on je usao u mene i izasao nakon par sekundi. Svrsio je van mene i u meni je bio par sekundi. Da li bih se trebala brinuti ili uzeti 'pilulu za dan poslije' ili se nije nista moglo dogoditi s obzirom da nije svrsio u mene? usput. zadnja mjesecnica mi je dosla 9.01.2012 ... Puno hvala, unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte hitnu kontracepciju Escapella ili Ellaone.

mladasampomozite

Prije 5 dana moj decko i ja smo se medusobno samozadovoljavali (on mene, ja njega) i on mi je svrsio na ruku. Obrisala sam ruku ali je ostalo jos malo sperme ali to se osušilo i nakon nekih 2 sata kada je on otisao ja sam se samozadovoljavala sa tom rukom na kojoj mi je ostalo jos malo osusene sperme. Nisam nevina. Imam nepunih 16 godina i strah me. Mjesecnicu trebam dobiti ovih dana, nikad mi nije redovita, uvijek kasni par dana. Mogu li ostati trudna od te sperme koje je bila na mojoj ruci osušena?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.