Kontracepcija

Peting

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost da na taj način dođe do trudnoće.

juventus

Imao sam peting. Ejakulirao sam na njen stomak, medjutim sperma se slila do njene vagine. Moguce da je usla i unutra , iako smo obrisali nakon nekih 20 sekundi. Ona je dobila u petom mjesecu, medjutim imala je jakih bolova i problema i zavrsila je kod doktora. Narednu u junu je dobila poprilicno normalnu. Da li je ikako moguće da je mozda od ovog "odnosa" ostala trudna ? Da li ima potrebe da ide ginekologu ?
Sada treba dobiti za dva tri dana. Mene zanima da li je moguce da je to kao lazna menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Samo ukoliko menstruacija izostane neka uradi test na trudnoću.

juventus

Hvala na odgovoru. Zbog cudnog primjera trudnoće iz okoline i nas je uhvatila panika neka. Iako je njena druga menstruacija od togb"odnosa" bila normalna. Nas je strah zbog te prve nakon koje je završila u hitnoj zbog problema sa jajnikom.
Znaci ukoliko dobije sada na vrijeme, to nikako ne moze biti trudnoca i lazno krvarenje ?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko dobije menstruaciju trudnoća je isključena.

juventus

Ipak je dobila danas. Poprilično je normalna menstruacija. Osim sto je opet boli jajnik. Valjda on nema veze sa potencijalnom trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je isključena.

anonimnosepredstavljam

Dobro vece. 2.10.navecer smo decko i ja imali peting, prilikom kojeg je imao kondom(nije bilo ulaska u vaginu) te smo poslije imali analni odnos prilikom cega je svrsio u kondom izvan. Danas mi je 22.dan ciklusa(2.10.), trebam dobiti 12.10., inace menstruacije mi nisu redovite, u junu je ciklus trajao 37 dana, a juli, august, septembar po 31 dan. Postoji li ikakva mogucnost trudnoce? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lea18S

Pozdrav i postovanje,imala sam peting sa deckom 8 dana prije menstruacije,trebala bih je dobiti za 2 dana ali se mnogo plasim,naime ja sam bila u gacicama on nije imao nista,izlazilo je dosta tecnosti i kada je rekao da ce ejakulirati ja sam ustala i jos par sekundi ga zadovoljila rukom i on je ejakulirao ali ni blizu moje vagine.Obrisali smo vlaznim maramicama ruke ,ja sam mozda pipnula gacice da vidim jesam li mokra i nakon toga smo oprali ruke sapunom oboje i on je mene zadovoljio ali samo mazenjem ne gurajuci prste u vagini,Nakon toga sam obukla one gacice u kojima sam bila kada smo imali peting jer nisam bila kuci i one su bile dosta mokre msm kao sama voda ,pa me zanima da li je moguce da je bilo gdje bilo predejakulanta i da li postoji sansa za trudnocu.Hvala lijepa.

Lea18S

HITNO. Pozdrav i postovanje,imala sam peting sa deckom 8 dana prije menstruacije,trebala bih je dobiti za 2 dana ali se mnogo plasim,naime ja sam bila u gacicama on nije imao nista,izlazilo je dosta tecnosti i kada je rekao da ce ejakulirati ja sam ustala i jos par sekundi ga zadovoljila rukom i on je ejakulirao ali ni blizu moje vagine.Obrisali smo vlaznim maramicama ruke ,ja sam mozda pipnula gacice da vidim jesam li mokra i nakon toga smo oprali ruke sapunom oboje i on je mene zadovoljio ali samo mazenjem ne gurajuci prste u vagini,Nakon toga sam obukla one gacice u kojima sam bila kada smo imali peting jer nisam bila kuci i one su bile dosta mokre msm kao sama voda ,pa me zanima da li je moguce da je bilo gdje bilo predejakulanta i da li postoji sansa za trudnocu.Hvala lijepa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća. Pričekajte menstruaciju, doći će.

maraaa3/3=?3,

Postovani, prije nekoliko dana ja i decko smo se medusobno zadovoljavali. Gurao mi je prst ali prije rukama nije dirao svoje spolovilo. Svrsio je ali u gace. Nakon toga smo se trljali, ali smo oboje bili obuceni. Dva dana nakon toga dobila sam menstruaciju. Uzasna sam panicarka i zanima me mogu li ostati trudna. Negdje sam procitala da mogu biti trudna ako sam i dobila menstruaciju, tj. da to nije menstruacija nego nesto drugo sto uglavnom dolazi ranije kao i kod mene. Gotovo nista me znam i tim stvarima i u velikoj sam brizi. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.