Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Peting


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

19.05.2019. 22:55

Ne postoji mogućnost da na taj način dođe do trudnoće.

juventus

10.07.2019. 07:50

Imao sam peting. Ejakulirao sam na njen stomak, medjutim sperma se slila do njene vagine. Moguce da je usla i unutra , iako smo obrisali nakon nekih 20 sekundi. Ona je dobila u petom mjesecu, medjutim imala je jakih bolova i problema i zavrsila je kod doktora. Narednu u junu je dobila poprilicno normalnu. Da li je ikako moguće da je mozda od ovog "odnosa" ostala trudna ? Da li ima potrebe da ide ginekologu ?
Sada treba dobiti za dva tri dana. Mene zanima da li je moguce da je to kao lazna menstruacija

Ivo Balenović, dr. med.

10.07.2019. 15:20

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Samo ukoliko menstruacija izostane neka uradi test na trudnoću.

juventus

10.07.2019. 23:35

Hvala na odgovoru. Zbog cudnog primjera trudnoće iz okoline i nas je uhvatila panika neka. Iako je njena druga menstruacija od togb"odnosa" bila normalna. Nas je strah zbog te prve nakon koje je završila u hitnoj zbog problema sa jajnikom.
Znaci ukoliko dobije sada na vrijeme, to nikako ne moze biti trudnoca i lazno krvarenje ?

Ivo Balenović, dr. med.

11.07.2019. 11:10

Ukoliko dobije menstruaciju trudnoća je isključena.

juventus

11.07.2019. 11:10

Ipak je dobila danas. Poprilično je normalna menstruacija. Osim sto je opet boli jajnik. Valjda on nema veze sa potencijalnom trudnoćom.

Ivo Balenović, dr. med.

11.07.2019. 13:30

Trudnoća je isključena.

anonimnosepredstavljam

03.10.2020. 10:15

Dobro vece. 2.10.navecer smo decko i ja imali peting, prilikom kojeg je imao kondom(nije bilo ulaska u vaginu) te smo poslije imali analni odnos prilikom cega je svrsio u kondom izvan. Danas mi je 22.dan ciklusa(2.10.), trebam dobiti 12.10., inace menstruacije mi nisu redovite, u junu je ciklus trajao 37 dana, a juli, august, septembar po 31 dan. Postoji li ikakva mogucnost trudnoce? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

03.10.2020. 23:20

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lea18S

12.10.2020. 11:15

Pozdrav i postovanje,imala sam peting sa deckom 8 dana prije menstruacije,trebala bih je dobiti za 2 dana ali se mnogo plasim,naime ja sam bila u gacicama on nije imao nista,izlazilo je dosta tecnosti i kada je rekao da ce ejakulirati ja sam ustala i jos par sekundi ga zadovoljila rukom i on je ejakulirao ali ni blizu moje vagine.Obrisali smo vlaznim maramicama ruke ,ja sam mozda pipnula gacice da vidim jesam li mokra i nakon toga smo oprali ruke sapunom oboje i on je mene zadovoljio ali samo mazenjem ne gurajuci prste u vagini,Nakon toga sam obukla one gacice u kojima sam bila kada smo imali peting jer nisam bila kuci i one su bile dosta mokre msm kao sama voda ,pa me zanima da li je moguce da je bilo gdje bilo predejakulanta i da li postoji sansa za trudnocu.Hvala lijepa.

Lea18S

12.10.2020. 11:15

HITNO. Pozdrav i postovanje,imala sam peting sa deckom 8 dana prije menstruacije,trebala bih je dobiti za 2 dana ali se mnogo plasim,naime ja sam bila u gacicama on nije imao nista,izlazilo je dosta tecnosti i kada je rekao da ce ejakulirati ja sam ustala i jos par sekundi ga zadovoljila rukom i on je ejakulirao ali ni blizu moje vagine.Obrisali smo vlaznim maramicama ruke ,ja sam mozda pipnula gacice da vidim jesam li mokra i nakon toga smo oprali ruke sapunom oboje i on je mene zadovoljio ali samo mazenjem ne gurajuci prste u vagini,Nakon toga sam obukla one gacice u kojima sam bila kada smo imali peting jer nisam bila kuci i one su bile dosta mokre msm kao sama voda ,pa me zanima da li je moguce da je bilo gdje bilo predejakulanta i da li postoji sansa za trudnocu.Hvala lijepa.

Ivo Balenović, dr. med.

12.10.2020. 16:45

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća. Pričekajte menstruaciju, doći će.

maraaa3/3=?3,

18.12.2020. 09:50

Postovani, prije nekoliko dana ja i decko smo se medusobno zadovoljavali. Gurao mi je prst ali prije rukama nije dirao svoje spolovilo. Svrsio je ali u gace. Nakon toga smo se trljali, ali smo oboje bili obuceni. Dva dana nakon toga dobila sam menstruaciju. Uzasna sam panicarka i zanima me mogu li ostati trudna. Negdje sam procitala da mogu biti trudna ako sam i dobila menstruaciju, tj. da to nije menstruacija nego nesto drugo sto uglavnom dolazi ranije kao i kod mene. Gotovo nista me znam i tim stvarima i u velikoj sam brizi. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

18.12.2020. 12:35

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.