Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Lukam

Postovani, molim za pomoc i savjet. Sa djevojkom sam imao odnos 8.11, prilikom cega je na samom kraju kondom pukao. Praktikujem da i sa kondomom prilikom ejakulacije izvadim na vrijeme, kao sto sam i ovaj put uradio. Mislim da sam skorz ejakulirao van, medjutim zbog nesigurnosti da je mozda mali dio ipak zavrsio u rodnici zbog pucanja kondoma, otisao sam u apoteku po ella one tabletu i djevojka ju je popila kroz nekih sat vremena od odnosa. Njena zadnaja menstruacija je bila 29.10. Da li smo uradili sve kako treba i da li trebamo jos nesto dodatno uraditi i da li ima razloga za brigu? I hvala vam sto pomazete ljudima i dijelite korisne savjete.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, sve ste učinili kako treba i nema razloga za brigu.

sanah22

"08.11.2017. 15:25

Poštovani,

zadnju menstruaciju imala sam 21.10.2017. i nakon toga nezasticeni odnos 1.11., unutar 24 sata popila sam tabletu ellaOne. Medutim, 6.11. prije dva dama partner i ja smo imali ponovno nezgodu. Zanima me trebam li popiti ponovno tabletu ellaone (aplikacija za pracenje menstrualnog ciklusa prilazuje kako je to dan ovulacije, vusoke sanse trudnoce)?"

Kao sto ste mi savjetovali uzela sam drzgu tabletu, nakon nekoliko sati pojavili su mi se bolovi u jajnicima i ledima. Mogu li 2 tavlete u kratkom vremenskom roku izazvati neke probleme? Da li je normalna pojava bolova?

stefkelow

Devojka je logest uzela 6. il 7. dan ciklusa, umesto prvog, nakon 12-13 dana od uzimanja prve tablete logesta imali smo rizican odnos gde sam ejakulirao u nju, da li je dejstvo logesta umanjeno posto je kasno uzela prvu tab?

Medo123

Postovani,
Imala sam nezasticeni spolni odnos, decko nije svrsio u mene vec je izvadio i svrsio nakon desetak sekundi. U kalendaru kojeg vodim mi pise da mi je niska do srednja mogucnost trudnoce. Kolike su mogucnosti da ostanem trudna? Trebam li popiti pilulu za dan poslje?
Lp, hvala unaprijed

mih

Poštovani,imala sam nezaštićeni odnos i partner je svršio u mene, posljednju mjesečnicu sam imala 19.10, inače mi ciklus varira od 28 do max 34 dana. Imam li potrebe da uzmem pilulom za dan poslije, obzirom da su mi neplodni dani?Unaprijed zahvaljuem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za stefkelow, pošto nije počela s tabletama od prvog dana, kontracepcijska učinkovitost je smanjena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Medo 123, pošto nije bilo ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za mih, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, nema potrebe za tabletom.

espinada

Poštovani,
ciklus mi traje max 28 dana, ali češće i kraće.

Posljednji ciklus mi je počeo 31.10.
Sinoć (16.dan) je došlo do ejakulacije. Pretpostavljam da se ovulacija već desila, ali na LH trakicama (danas sam napravila test mokraćom) se vidi i druga crtica (iako manje izražena), tako da pretpostavljam da sam još uvijek plodna.

Danas sam uzela Ella One tabletu. Ako je već prije par dana došlo do ovulacije, da li će tableta imati kakvog utjecaja? Jer pročitala sam komentare da ona djeluje samo tako da odgađa ovulaciju?!

Zahvaljujem se na pojašnjenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta djeluje tako da onemogućuje ovulaciju, ali i implantaciju, ako je do ovulacije već došlo. Ipak, zaštita nije 100%.

mor25

Postovani, imala sam nezasticen odnos sa deckom, nije svrsio u mene nego 10ak sekundi nakon sto ga je izvadio. Po menstrualnom kalendaru mi je srednja mogucnost trudnoce. Jeli moguce da je sto ostalo i dali trebam uzeti neku tabletu ili nesto? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom nije došlo do ejakulacije u rodnicu, i ne postoji mogućnost trudnoće.

matea131295

Pozdrav, molim odgovor hitno. Menstruaciju sam dobila 13.11. i trajala je do 17.11. Prema aplikaciji kalendara na mobitelu, jucer, 23.11. je bio prvi plodni dan i imala sam spolni odnos metodom prekinutog snosaja, partner je siguran da je sve na vrijeme obavio. Inace obvezno koristim zastitu tijekom plodnih dana, ali ovo sam previdjela. Trebam li u ljekarnu po ellaOne ili nema potrebe, odnosno opasnosti za trudnocu? Prema aplikaciji, dan ovulacije bio bi 28.11. Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnicu, nema potrebe za tabletom. Ukoliko niste 100% sigurni, bolje je da je za svaki slučaj uzmete.

matea131295

Partner je sto posto siguran, izvadio ga je netom prije ejakulacije. Osim toga, iako mi je prema kalendaru početak plodnog razdoblja, nema nikakvog znaka za to što se tiče cervikalne sluzi, rodnica je i prije odnosa jučer tijekom dana bila poprilično suha, a i sada je. Nadam se da sam onda sigurna i bez tablete.

matea131295

I samo da napomenem: to je bio prvi i jedini odnos te večeri, znači da ni predejakulat ne predstavlja opasnost?

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju ste sigurni.

Panicarkanakvadrat

Poštovani!

Rodila sam prije dva mjeseca, od onda nisam još dobila menstruaciju. Jučer sam imala odnos, prvi od poroda sa prezervativom. Isti je puknuo i nisam sigurna što je dalje bilo. Partner kaže da nije svršio u rodnicu jer je primjetio da nešto ne štima. Bojim se da nije ipak nešto otišlo u rodnicu. Zvala sam svog nadležnog ginekologa koji je rekao da mogu bez bojazni popiti ellaone i nastaviti dojiti bez odbacivanja mlijeka. Ne dovodim u pitanje stručnost liječnika, no ipak mi nije jasno kako to da mi je rekla da mogu dojiti jer na uputstvu tablete piše da se treba izdajati tjedan dana. Molim vas recite ima li smisla uzeti tableti i utječe li na dojenje. Beba je na prsima.
Ne želim ispasti neodgovorna, koristili jesmo prezervativ i imala sam i još imam u planu staviti spiralu.

Molim vas za savjet!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno uzmite tabletu i nastavite dojiti. ne može se ništa loše dogoditi..