Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Lorena45678

Pozdrav, veca sam pisla na ovu temu i o čemu se radi.
Poštovani, prije dva dana sam imala zaštićeni odnos s dečkom i svršio je dva puta u mene, ali nismo znali da je kondom puknuo. U roku od sat vremana sam popila tabletu ellaone, a menstruaciju trebam dobit za 10 dana. Nakon sto sam popila tabletu zaspala sam, spavala 4 sata. Kada sam se probudila popila sam kavu i nakon kave mi stolica nije bila tvrda. Kolika je mogućem trudnoće i da li bi trebala popit još jednu tabletu? Hvala
Rekli ste da nije moguća trudnoća.
U 30.12 sam bila kod ginekologa i na lijevom jajniku je uočio žuto tijelo 22mm (tableta nije zaustavila ovulaciju na lijevom jajniku). Od te noći kad se desila ta nezgoda osjecam bol u donjem dijelu, bole me oba dva jajnika (malo vise lijeva strana). Imam osjećaj koda se jajnici “ljuste”, a nekad ko da je jajnik pun i ko da će puknuti. Da li je to trudnoća ili možda cista? Menstruaciju trebam dobiti za 4 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

To nisu simptomi trudnoće. Pričekajte menstruaciju.

lukakovaa

Poštovani, ja i djevojka smo prakticirali nezaštićeni prekinuti snošaj u kojem nije došlo do ejakulacije unutar rodnice. Ejakulacija se dogodila nakon 20 sekundi izvan rodnice i bez ikakvih kontakta sa rodnicom. Odnos se dogodio tijekom plodnih dana i nije sigurna je li nastupila ovulacija. Popila je Escapelle tabletu 12 do 13 sati nakon što se odnos dogodio. Znam da postoji mogućnost predejakulata kojeg nisam primjetio nakon što sam izvukao spolovilo. Dakle, nastupila je zabrinutost zbog već navedenog predejakulata i nespoznaje dana ovulacije. Molim vas za Vaše mišljenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Tabletu je uzela na vrijeme, a i prema svemu ostalom što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Ljilja234

Poštovani, imam ne redovitu menstruaciju nekad 37 nekad 26 dana,koristim aplikaciju koja mi je koristeći pametni izračun izračunala da ciklus u prosjeku traje 31 dan. Zadnja menstruacija je počela 9.12 a 31.12 sam imala nezaštićeni odnos (te popila ella one tabletu u roku od 12 h). Zanima me koja je mogućnost trudnoće ako je na dan odnosa vec doslo do ovulacije te utječe li tableta i na samu implementaciju? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a ako je (obzirom na neredovite cikluse) ovulacija nastupila neposredno nakon odnosa tableta remeteći hormonsku ravnotežu otežava implantaciju.