Kontracepcija

Povracanje/proljev

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako. Tableta se resorbirala.

anamarija345

Poštovani,
2 sata nakon popijene Lindynette pilule imala sam meku stolicu,vjerojatno uzrokovanu velikom količinom voća koje sam pojela.Ista se ponovila i 5 sati nakon popijene tablete.Molim vas da mi napišete je li mi zaštita smanjena i bih li trebala popiti još jednu tabletu?
S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije smanjena. Meka stolica nije proljev. Ne treba dodatne pilule.

mialoo

Poštovani,
pijem Lindynette 20 redovito u 11 sati, a jučer oko 20 sati sam imala odnos bez dodatne zaštite. Danas sam popila tabletu u 11 sati i imala sam proljev, kao i nakon dodatne tablete. Zanima me postoji li mogućnost za trudnoću zbog jučerašnjeg odnosa ili se to odnosi samo na budućih 7 dana? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koliko vremena je prošlo od popijene pilule?

mialoo

Tri sata nakon prve i sat vremena nakon druge tabl.
Takoder, zanima me za ubuduce, ako se tako nesto ponovi i ako se tableta ne apsorbira, koliko dana nakon odnosa je "kritican period"? Uuputama pise samo da se pazi slijedecih 7 dana, a sto ako
se problemi s tabl jave nakon odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nećete ostati trudna. Dobro ste postupili. Inače 7 dana dodatne zaštite.
Može se uzeti i jedna postkoitalna pilula.

vesela555

dobar dan..imam pitanje o tabletama Belara..ovo je treći mjesec kako ih uzimam..što se tiče menstruacije i bolova sve se drastično smanjilo što je super happy)..no prošli mjesec i ovaj mjesec kod popijene prve tablete sam povraćala oko 5 ujutro,a tablete pijem navečer..i iscjedak se drastično povećao u zadnjih mjesec dana..pa me zanima dali da ih nastavim dalje piti,dali to ima veze sa tabletama ili možda se tijelo još privikava ili tako nešto...puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite piti. Nema veze s uzimanjem pilula.

bambi21

Postovani,
dva i pol sata nakon uzimanja pilule (lyndinette 20) sam imala dosta mekšu stolicu te sam popila odmah dodatnu pilulu. Bila je to 5 pilula u pakiranju. Pošto je sada broj pilula smanjen na 20, da li trebam pravit pauzu od 7 dana ili samo drugi blister nastavit piti bez pauze.
Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebali uzeti dodatnu jer mekša stolica nije proljev. Savjetujem idući blister bez pauze.

zzbz_313

Poštovani, ovaj mjesec sam pocela po prvi put koristiti kontarcepcijske pilule, pijem pilule Logest i ovo mi je 5 dan kako ih pijem ali vec od drugog dana imam zgaravicu i proljev koji nastupi iza 4 sata nakon sto popijem pilulu i tako cijele dane.. pa vas pitam dali je time mozda smanjen ucinak pilule i dali su to normalne nuspojave i oce li one kroz koji dan nestat?
unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije smanjen učinak ako prođe više od 4 sata.
Javite se liječniku da se isključe i drugi uzroci proljeva.

masa91

Poštovani,
zanima me kolko je potrebno kontracepcijskoj piluli da se razgradi?
Naime, već više od godinu dana pijem Lindynette 20, i svaki dan ih pijem u 22 sata, međutim prije 2 dana obilno sam povraćala malo poslje 2 sata u noći, znači prošlo je nešto više od 4 sata nakon popijene tablete, nisam popila nikakvu dodatnu tabletu. Pa me zanima da li se je tableta razgradila i da li sam zaštićena i kako dalje postupiti.
Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Tableta se razgradila. Nastavite dalje po shemi uzimanja.

anamarija345

Postovani,pijem Lindynette vec godinu i pola.Molim vas da mi napisete je li zastita smanjena ako se povraca 14 sati nakon uzimanja pilula,meni se to dogodilo vec 2 puta,jednom u 1. I jednom u 3. tjednu uzimanja? Uz pilule gotovo uvijek koristim metodu prekinutog snosaja. S postovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da nije umanjena zaštita. Ne brinite.

Cinderella(h)

Postovani, pred 5 dana sam imala proljev i povracala sam. Uzela sam svoju Lyndinette tabletu u uobicajeno vrijeme, no ubrzo nakon toga sam povratila. Nisam uzela novu tabletu nakon povracanja. No jucer sam popila svoju zadnju tabletu i dan nakon toga imala nezasticeni odnos. Zanima me ima li mogucnosti da ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

krrtice

poštovani.. sinoc u 22 sata popila sam prvu Belaru nakon sedmodnevne pauze, par minuta nakon toga imala sam mekaniju stolicu (ali ne i proljev).J esam li trebala popiti još jednu tabletu ili je sve ok? u sedmodnevnoj pauzi sam imala odnos..