Kontracepcija

promjena pilule

Ivo Balenović, dr. med.

Popijte blister do kraja.

Lubenicaimango

Ako sam popila 20 umesto 21 pilulu da li onda od te 20te racunam da 8.dan pijem novo pakiranje?
I ako mi je 7 dana pauze s pilulama dok sam na moru da li se ciklus pod pilulama moze poremetiti zbog promene klime?

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite pauzu od 7 dana, bez obzira što ste uzeli tabletu manje.

Bony_tina

Dobar dan trebala bi preći sa Lindineta na Naeliu ,doktorica me je zbog ponavljaući gljivićnih vratila na njih a nije rekla kako .Dali da u pauzi pričekam prvi dan krvarenja pa počnem piti Naeliu tad ili pauza 7 dana a osmi dan Naelia?Ili nakon zadnje tablete Lindyneta odmah preći na novu kutiju Naelie bez čekan ja menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon zadnje tablete Lyndineta pređite na Naeliu, bez pauze.

Lubenicaimango

Da li i pri promeni klime se menstruacija dobija u toku pauze od 7 dana iako se ode na more? Nema uticaj klima na to

Ivo Balenović, dr. med.

Promjena klime nema utjecaja na menstruaciju.

Lubenicaimango

Kasnila sam s prvom pilulom oko 15 sati, kasnije sam pila sve redovno, pijem pilule par meseci. Nije bilo prekinutog snosaja. Da li je zastita ok?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita se nije smanjila.

Lubenicaimango

Pijem pilule vise od godinu dana
Kad sam trebala sa novim pakovanjem da popijem prvu pilulu zakasnila sam oko 15 sati, a drugu pilulu sam popila sa zakasnjenjem od 8 h. Kasnije sam sve redovno pila.
Da li se moze desiti nesto ako je bio nezasticen odnos?

Lubenicaimango

A taj odnos se desio na 2.dan pilule

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može se ništa desiti. Šansa za trudnoćom je samo teorija.