Kontracepcija

promjena pilule

Lubenicaimango

Sada sam na pola kutije Legravana. Interesuje me ako prekinem uzimanje pilula na pola kutije da li cu dobiti menstruaciju za 3-4 dana kao da sam popila 21?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko sada prekinete s tabletama nastupiti će krvarenje za dva do tri dana.

Lubenicaimango

Hvala. Znaci nista se ne moze desiti ako sam imala odnose sa prekinutim snosajem i u jednom danu nakon uzete pilule i dobijene dijareje nakon 3 h popila jos jednu pilulu u prvoj nedelji uzimanja pilula?

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa se ne može desiti.

Lubenicaimango

Imam belo pranje s vremena na vreme. Imam ektopiju, papa I kol su u redu, polne bolesti nemam, cer I vag brisevi isto u redu. Interesuje me sta da koristim da nemam to belo pranje?

Ivo Balenović, dr. med.

Vaginalni probiotici su najbolje rješenje za obnovu i uspostavu normalne mikrovaginalne flore.

Lubenicaimango

Interesuje me posto sam pred kraj kutije Legravana zasto me bole grudi? Da li mi to pilule ne odgovaraju?
Imala sam odnose sa prekinutim snosajem i na 3.danu novog pakiranja sam posle nekoliko sati od popijene pilule imala dijareju i nakon toga sam popila drugu, mislim da to nije nista rizicno i da cu dobiti menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita nije smanjena, a grudi mogu boljeti zbog mnogih razloga. Kontraceptivi mogu ponekad izazvati osjećaj napetosti u dojkama. Ako bi to potrajalo savjetujem da uradite pauzu od uzimanja pilula.

Lubenicaimango

Znaci 100 % cu dobiti ciklus? Imala sam odnose sa prekinutim snosajem tokom pauze od 7 dana i na pocetku uzimanja novog pakiranja. S tim sto sam na trecoj piluli posle jedno 2-3 sata od uzimanja dobila dijareju pa popila jos jednu i onda sam ciklus skratila za 1 dan.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće, a menstruaciju ćete sigurno dobiti.

Lubenicaimango

Pijem Legravan vise od pol god, interesuje me posto sam pila diprofos zbog alergije na ambroziju pre 30ak dana I pila I poneki ksizal, da li to ometa Legravan? Imam odnose sa prekinutim snosajem, a pilulu nekad popijem sa 2 sata zakasnjena, ili pola sata pre tacnog uzimanja. da li mogu ostati trudna?

Lubenicaimango

*diprofos injekcija

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, učinkovitost zaštite nije smanjena.

Lubenicaimango

pila sam legravan (0.15, 0.03 mg) oko pola god, posle pauze od 7 dana posto sam se kasno setila da kupim otisla sam u prvu apoteku, a oni su imali novinete (150 mcg, 20 mcg), da li sam smanjila zastitu time sto sam 8.dan umesto lagravana pocela sa novinetama? imala sam prekinut snosaj

Ivo Balenović, dr. med.

Zaštita se neće umanjiti.

Lubenicaimango

pila sam legravan duze vremena, nakon pauze od 7 dana, 8. dan sam pocela sa novinetama, jer u apoteci nije bilo legravana, od kako pijem novinete pocele su mi kao neke blage vibracije u jajnicima, ne znam da li sam se prehladila ili je do pilula. zastita je ocuvana?

Ivo Balenović, dr. med.

To nije uzrokovano promjenom pilula, a zaštita je očuvana.

Lubenicaimango

Nalaz PA II grupa, VS III grupa, pise dosta neutrofila na preparatu, po koja celija lako uvecanog jedra (izgleda relativno izmenjenog) dali su mi vaginalete i da li mogu i tantum rosu sa irigatorom? Da li je sve ovo opasno? Nisam nikada imala polne bolesti, al od prvog pregleda kod ginekologa sa 20 god imam ektopiju

Bony_tina

Još jedno pitanje i ostavljam vas na miru.
Ali se otprilike zna po sastavu tih hormona na šta ima utjecaj?Koji su za i protiv za mini pilulu?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lubenicamango, nije ništa opasno, radi se o upali. Rodnica nije sterilna, u njoj žive mnogi mikroorganizmi i kada se naruši normalna mikrovaginalna flora dolazi do upale i promjene na papa testu. Možete koristiti Tantum rosa irigator,