Kontracepcija

Strah od trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala, jer uskoro treba dobiti menstruaciju.
Mislim da se ne trebate brinuti.

zabrinutipar

Postovani,
Zadnju M sam imala 23.4 i trajala je do 28.4 ciklusi su redoviti u trajanju od 25 dana. Nezasticeni odnos s prekinutim snosajem imali smo u utorak, dakle 7. Dan ciklisa
Od srijede 30. 4 imam bolove u trbuhu desno kod jajnika. Jucer sam posjetila ginekologa u strahu od trudnoce i natjerala sam ga da mi prepise elleone. Popila sam ju unutar 5 dana od odnosa. Zanima me dali je ta bol mozda upala i zasto me boli jer to me jako plasi i kolika je sansa za zrudnocu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je uzimanja pilule za dan poslije.
S obzirom da ste ju pravodobno popila neće doći do trudnoće.

Bobo1992

Postovanje.

Imam problem. Ja i cura vec 4 mjeseca imamo sex bez kondoma. Svaki put prekinuti snosaj. I nije bilo problema sve do sada. Dobila je mengu za koju tvrdi da je trajala dan i pol. Kaze slabije krvarenje i da je nisu boljeli jajnici. Od te "lazne" menge je proslo 11 dana. Imala je danas prvi put jutarnje povracanje, a mucnine vec par dana. Hrana joj se gadi. Nismo koristili pilule ni ista. U zadnje vrijeme je pod jakim emocionalnim stresom. (Financije fakultet...). Ja vas pitam: realno, kakve su sanse za trudnocu?

Unaprijed se zahvaljujem.

S postovanjem,

Mladi zabrinuti decko

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi svakako test za početak.

alien1234

Poštovani, zanima me koje su sanse za trudnoc ako smo imali odnos na zadnji dan menstruacije i zapoceli smo bez kondoma,ali sam ga stavio nekih 5 minuta prije ejakulacije..curi je menstrucija svakih 25-27 dana i trebala bi doc za koji dan,ali je povracala jucer i sijece ju u donjem dijelu trbuha..hvala unaprijed,pozdav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće jer su neplodni dani i nije bilo ejakulacije.

alien1234

Hvala vam lijepa..mozete mi samo navest koji bi mogao bit razlog da je povracala jucer i prije par dana i da ju je sjeklo u trbuhu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zaista. Konzultirajte internistu.

alien1234

Hvala još jednom!! pozdrav!

Postovani doktore.
Prosli mjesec menst mi je dosla 7dana ranije,trajala 6dana,obilna. Sada mi vec kasni par dana i nemam nikakve simptome da cu dobiti samo je danas kao smedjkasti iscjedak bio. Odnose nisam jos imala ali smo decko i ja pokusavali u tom periodu par puta ali svaki put bi me zabolilo pa bi prestali. Nije bilo svrsavanja. Citala sam da je bez svrsavanja nemoguce zatrudniti ali ipak me malo strah. Ima li potrebe za testom? Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ja Vas molim, ukoliko mozete, da mi odgovorite na prethodni post.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anica nema potrebe za testom. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

ari56

Postovani,
zadnju mjesečnicu sam imala od 03.12. do 07.12. te sam zadnji dan mjesečnice imala zaštićeni spolni odnos. Međutim, kondom nam je pukao. Dečko ga inače svaki put izvadi imali kondom ili ne, što je i ovaj put napravio i završio izvan mene otprilike 30 sekundi nakon. No nismo znali da nam je kondom pukao nego smo shvatili tek kada sam ja osjetila da mi je zavrsio po straznjici. Uhvatila nas je panika jer nismo znali je li mozda dio cak zavrsio na povrsini ili mozda plitko u rodnici. Menstruacija bi mi trebala stici za 5 dana, dakle 02.01. iako inace nisu bas redovite pa ne znam kako izracunati ovulaciju, ali laicki racunajuci, trebala je biti otprilike 19.12. Što vi mislite, imam li razloga za brigu? Kada bi bilo idealno da napravim test, ako može prije menstruacije, jer ne znam je li prerano? Samo da jos napomenem da su mi simptomi PMS-a ovaj mjesec započeli 10 dana prije M (slicni kao i oni od trudnoce). Hvala puno na pomoći!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da neće doći do trudnoće.
Prema opisanom ne trebate brinuti.

Bella18

Poštovani!
Zadnju menstruaciju sam imala 26.11 i ciklusi su mi redoviti. Dečko i ja imamo nezaštićene spolne odnose, ali uvijek svrši izvan. Prije par dana sam počela uzimati Ferrum jer imam manjak željeza. I sad mi menstruacija kasni nekih 5 dana. Zanima me može li utjecati uzimanje željeza na menst?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Preparati željeza nemaju veze s kašnjenjem menstruacije.

Iva222

Poštovani,
imam jedno pitanje. ovaj sam mjesec počela piti kontracepcijske pilule, točnije 4.01. drugi dan mjesečnice, uzimam ih svaki dan u isto vrijeme, u 11 navečer. nemam nikakvih nuspojava, sve je u redu. sad me zanima koliko je to sigurno, jer sinoć sam imala odnose sa dečkom i on je svršio u mene, kolike su šanse da zatrudnim? znam da uvijek postoji neki rizik, ali što se tiče uzimanja pilula zaista sam odgovorna i najviše što kasnim sa uzimanjem pilule je svega par minuta ako i toliko.
Puno Vam hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite, neće doći do trudnoće. Zaštita je gotovo pa stopostotna ako ih pravilno i na vrijeme koristite.

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 28
Naprijed