Kontracepcija

Strah od trudnoce

dora_s

Ali meni su ciklusi inace prije uzimanja kontracepcije trajali uvijek 30-32,3 dana pa sam racunala da ce i sad tako biti, zato sam racunala plodne dane, a moguca trudnoca mi nikako nije jasna posto smo maximalno pazili.. Mozda se tijelo jos nije priviklo otkad sam prestala uzimat pilule ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je i taj razlog tzv. post pill amenoreja.

dora_s

Napravila sam test Plivin i ispao je negativan, jel smatrate da bi ga trebala ponoviti kroz par dana ako ne dode... Iako osjecam lagano probadanje u jajnicima danas. Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ga ponavljati. Ne radi se o trudnoći.

kacica988

Pozdrav big-smile
Imam jedan problem, pa sam htela da pitam i da cujem misljenje. Imam 18 godina i zelim da spavam sa deckom,oboje to zelimo. Problem je u tome sto sam menstruaciju imala od 27.jula do 1.avgusta. Plodni dani mi krecu od 3. avgusta, pa sve do 9. a dan ovulacije je 8.avgust Koristicemo kondom, ali se ipak plasim. Da li je moguca trudnoca, iako su sanse za zacece srednje?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ćete paziti i imati odnos sa zaštitom cijelo vrijeme, neće doći do trudnoće.

tina4444

Dobar dan. Situacija je sljedeca prosjecni ciklus mi traje oko 32 dana,zadnju menstruaciju sam dobila 1.srpnja a zadnji odnos sam imala prije jedno 15-tak dana mislim da su mi tada bili plodni dani,ne koristimo zastitu ali nije svrsio u mene,poslje toga sam imala sve simptome PMSa-raspolozenje mi je divljalo,bubuljice su mi izasle po licu,bolne grudi itd jedino cudno mi je bilo to sto sam imala mucnine ali nisam jela po cijele dane zbog vrucina ali cim sam pojela nesto sve je bilo dobro,sada jedem redovito i nije mi se vise ni jedanput ponovila ta mucnina,medutim u zadnje vrijeme sam jako bila pod stresom(vjerovatno zbog promjena raspolozenja) pa ne znam jel to moze utjecati na to da mi menstruacija kasni vec 3 dana,inace mi je znala doci prije kasnije samo 1 dan. Primjetila sam i neki bjelkasti iscjedak pa ne znam jel bi mogla biti neka upala u pitanju pa mi kasni mozda i zbog tog. Iskreno,bojim se kupiti test za trudnocu pa stalno odgadam. Što vi mislite? Hvala!

tina4444

I cijelu vecer me je jako boljelo dolje kao da trebam dobiti ali jos uvijek nista.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom imate sve predznake nadolazeće menstruacije. Pričekajte koji dan da nastupi.

Poštovani, imam par pitanja..
Ciklus mi je zadnjih par mjeseci trajao 34 dana. Posljednju menstruaciju dobila sam 24.6. i krvarenje jer trajalo 7 dana kao i inace. Prvi odnos s deckom imala sam 3.7., s kondomom naravno. Sljedeci odnosi bili su 4.7. i 5.7. svi s kondomom. Po kalendaru ovulacija mi je trebala biti 14.7. te odnose nismo u to vrijeme. Mislim da mi tada nije bila ovulacija jer nisam imala simptome kao inace. Sljedeci odnosi bili su 21.7. i 22.7., opet s kondomom. Naime, mislim da sam ovulaciju imala 30.7.jer pratim sluz, i koza mi se tih dana malo procistila. Sada mi menstruacija (po kalendaru) kasni 10 dana. Ako mi ovulacija dode kasnije nego inace znaci li to da ce i menstruacija doci kasnije? Ima li prvi odnos veze s poremecenjem ciklusa? Stvarno se vec brinem sad..
Hvala, pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Vjerovatno je povezano s reakcijom na prvi odnos.

tina4444

Hvala puno na odgovoru. Jos uvijek nisam dobila pa sam napravila test za trudnocu i negativan je nekako sam puno mirnija sada,valjda ce doci ubrzo. Pozdrav i hvala jos jednom!

Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

denali

Poštovani,

Od 11. do 7. mjeseca sam pila oralnu kontracepciju. U početku Lindynette, a zatim i Yasmin. U dogovoru s ginekologom, zadnju tabletu sam popila 07.07. Nakon toga sam dobila menstruaciju koja je trajala od 11.-13.07 (tad sam otišla na more, a otprije znam da promjenom klime mi menstruacija ranije završi). Nakon toga sam imala zaštićene odnose s dečkom (kondom + prekinuti snošaj), pri čemu smo svaki put provjerili kondom i nije bio puknut. No, menstruacija mi je trebala stići pred 4 dana, a budući da sam veliki paničar, obraćam se Vama. Čula sam da je normalno da se kompletna shema menstruacije poremeti nakon prestanka uzimanja pilule, no je li moguće da sam trudna? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zna kasniti nakon prestanka uzimanja. Ne brinite. Pričekajte još koji dan.

denali

Hvala Vam na odgovoru, no koliko otprilike da cekam zato sto od mentruacije jos uvijek nista. Grudi su otecene, naduta sam i jajnici uzasno bole... Sigurni ste da se trudnoce ne trebam bojat?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do tjedan dana.

toni123456

Pozdrav.ja i djevojka smo imali odnose bez zastite i svaki put sam svrsio izvan nje, al u jednom trenutku sam vidio malo spermu na njoj dole i obrisao sam odma.pa me zanima da li je moglo sta da udje od toga u nju i da li je dovoljno da zatrudni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema tu malo ili puno. Ako je dio ejakulata dospio u rodnicu šansa dakako postoji. Ako nije kasno neka uzme pilulu za dan poslije.

Nazad
1 ... 20 21 22 23 24 25 ... 28
Naprijed