Kontracepcija

Zaboravila sam popiti pilulu!!

antonia0506

koliko ce otprilike to krvarenje trajati? jer je svakim danom sve obilnije a i imam grceve kao kad imam menstruciju?
LP; Antonia

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće do kraja ovog blistera. Opomena za ubuduće.

mrscorto

Poštovani,
Pijem Logest u 22 h ali sam sinoć zaboravila popiti pa sam je uzela jutros u 9 h. Imala sam odnos danas u 15 h i dečko je ejakulirao u mene. Da li je potrebno da uzmem pilulu za dan poslije? Unaprijed hvala na odgovoru.
Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte je.

vanac

Pozdrav, zabrinuta sam već skoro mjesec dana.. Pijem Yaz već 3 godine, redovito i bez preskakanja tableta (možda sam u 3 godine 3 ili 4 puta nešto 'zeznula'). Od prvog dana uzimanja ne koristimo kondom (već 3 god). Uzimam ih oko 14:00 h. I menstruacija mi uglavnom traje 5 dana.

(ned) 06.10. smo imali odnos gdje je dečko svršio u mene
(pon) 07.10. sam dobila menstruaciju - dolazi mi na zadnjoj (4.) placebo tableti
(uto) 08.10. sam započela novi blister
(pet) 11.10. sam zaboravila popiti pilulu
(sub) 12.10. sam išla popiti tabletu i skužila da sam zaboravila popiti jučerašnju (pa sam popila za pet. i sub.)
(ned) 13.10. smo imali odnos gdje dečko nije svršio u mene, no ipak me brine i sama njegova sluz za vrijeme odnosa.....
(pon) 04.11. bih trebala dobiti iduću menstruaciju

Sada se već 10 dana ne skidam sa foruma s ovakvim temama te sam počela već lagano umišljati da sam trudna...
Razmišljam se napraviti kućni test, no s obzirom da sam na pilulama, kako odrediti kada sam imala ovulaciju, ako teoretski tabletama stvaram umjetan proces gdje ovulacija izostaje...?
Da li postoji (minimalna) šansa da sam trudna, što Vi mislite i što mi preporučujete?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da nema šanse za trudnoćom. Nije ni do ejakulacije došlo. Ne razumijem vašu brigu.

simi

Dobar dan,
Imam jedno pitanjce.Ja sam zaboravila u cetvrtak (jucer, 05.12. popiti pilulu), stoga sam danas popila obje.U uputama pise da se mora koristiti dodatna zastita narednih 7 dana, ali meni su preostale samo 3 pilule i menstruaciju cu dobiti u srijedu (11.12).Mene zapravo zanima je li nuzna dodarna zastita s obzirom na neplodne dane?

Hvala happy

simi

I zaboravih napisat da pijem lindynette 20 redovno 5 mjeseci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja blistera.

Salome

Poštovani,pijem Diane35 već godinu dana! 6.2. nakon sedmodnevne pauze trebala sam početi ponovno piti pilule ali sam zaboravila prvu,inače pijem u 16 h,popila sam ju odma idući dan znači 7.2 ujutro u 7 sati i nastavila dalje redovito piti! 8.2. sam imala odnos sa dečkom te je pri tom svršio u mene,dali postoji mogućnost da sam trudna?
Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

nikicka

Postovani, pijem yazz antibaby pilule vec 4 mjeseca, 23. aktivnu pilulu sam zaboravila popiti pa sam je popila zajedno za 24, aktivnom. I ispila sam i 4 neaktivne pilule. Mada u uputsvu pise da sam te 4 neaktivne trebala baciti i odmah poceti sa novim pakovanjem, ja to nisam uradila. Taj dan kad sam zaboravila popiti tabletu, navece sam imala odnose. Postoji li mogucnost da sam trudna? Jer jos nisam dobila menstruaciju, a trebala sam prije 3 dana dobiti.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Black08

Postovani, pijem Lindynette 20 kojih 5 mjeseci, prije toga sam uzimala Yasmin oko 2 godine. Dogodilo mi se da sam u srijedu, 30.4. zaboravila popiti 16.tabletu. Popila sam ju 14 ili 15 sati nakon. Zanima me sto mi je ciniti. Trebam li koristiti dodatnu zastitu i trebam li poceti s novim pakiranjem bez pauze ili sve normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pauza do kraja blistera i bez pauze prelazite na novi blister.

Black08

A dodatna zastita? I sto bi se dogodilo kad bih napravila pauzu i nastavila piti tablete kao i obicno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krivo sam vam odgovorio. Mislio sam dodatna zaštita do kraja blistera a zatim bez pauze prelazite na nove pilule.

Black08

Odgovorili ste mi na prosli post. Nazalost, nisam vas odgovor vidjela na vrijeme i nisam u mogucnosti poceti novu kutiju bez pauze jer bih trebala poceti danas, a trebala bih produljiti recept. Zanima me sto ce se dogoditi sad ako pocnem novi blister nakon pauze? Hoce li zastita iduce pakiranje biti smanjena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete. Neće.

mary5

Poštovani, pijem YAZ pilule 4 mjeseca i imala sam redovita i uredna krvarenja tijekom dana kad sam pila placebo tablete. Ovaj mjesec mi se dogodilo da nisam popila 3 tablete(22., 23. i 24.dan) jer sam bila na putu i zaboravila ih ponijeti. Danas, na dan kad bih trebala početi piti placebo tablete sam dobila krvarenje. Nisam znala što da napravim pa sam danas popila prvu ružičastu tabletu iz novog blistera. Zanima me hoće li se zbog toga smanjiti zaštita ovog narednog mjeseca? Hvala puno na odgovoru

Nazad
Naprijed