Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

akne

bs

Koji je najbolji nacin da se rijesim akni?? Bio sam kod doktora i dobijo kreme i neke tekucine, upala mi se nakon toga smanji i bude puno bolje, ali lice nikako da mi se skroz ocisti. Lice mi je masno, pogotovo nos i celo i moram ga cesto prati. Sta da radim??

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Ako ste do sada vaše akne liječili samo kremama i tekućinama, a niste zamijetili da je došlo do značajnijeg poboljšanja nalaza na koži, dolazi u obzir terapija antibioticima. Ova se terapija, ako nije nužno ne savjetuje tijekom ljeta zato što neki od ovih lijekova mogu prouzrokovati neželjene tamne mrlje (hiperpigmentacije) nakon izlaganja suncu.

vesna p

imam 40 godina i još uvijek akne, mogu li se one liječiti kontracepcijskim pilulalama?

prof dr Jasna Lipozenčić

Akne se mogu liječiti kontracepcijskim pilulama, kao što su npr. Diane 35 tbl. U Ambulanti za medicinsku kozmetologiju Klinike za kožne i spolne bolesti Medicinskog fakulteta u Zagrebu, Šalata 4, dobiti će te upute o pretragama.