Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

alergija na sunce

Ivana

Svakog ljeta prilikom suncanja dobijem alergiju. Pijem sumece tablete CaC 500 i koristim krem Fenergan. Nisam isla ni na kakva dalja ispitivanja, pa Vas molim da mi kazete da li je i to potrebno da se obavi. Napominjem da bolujem od Anemia Sideropenica i Gastritis chr. Unapred se zahvaljujem.

prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Fotodermatitis u Vašem slučaju može biti posljedica osjetljivosti na UVA ili UVB zrake koju trebate ispitati. U Ambulanti za fototestiranja Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4 se obavlja ispitivanje. Savjetujem da obavite. Nikako ne upotrebljavajte Phenergan mast jer uz izlaganje suncu može doći do pogoršanja. Potrebne su zaštitne kreme s filterima koje će Vam se preporučiti nakon testa.