Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Bijele mrlje na glaviću

jonnyst

Poštovani,

Nedavno su mi se pojavile bijele mrlje na glaviću penisa. Niti me boli niti peče ali ponekad
osjećam svrbež ali ne na tom predjelu. Izgleda kao više točkica nakupljenih u mrlju, pa me zanima
što bi to moglo biti i da li je nešto ozbiljno

p.s. neugodno mi je ići kod liječnika

Unaprijed hvala na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sve je to normalno, nema razloga za brigu, niti za odlazak liječniku.

jonnyst

Hvala na odgovoru, jos jedno pitanje...
Zabrinuo sam se da bi mogle biti gljivice procitavsi na internetu informacije o simptomima
nisam imao spolne odnose vec neko vrijeme, pa me zanima zbog cega su se pojavile te
bijele mrlje i sto bi to moglo biti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

"Bijele mrlje" ne upućuju na gljive. Mislim da nemate nikakvu kožnu bolest.

jonnyst

Svejedno sam bio u liječnice koja kaze da su to nekakve masne nakupine te
da nema razloga za brigu

Hvala Vam na vasim odgovorima i na Vasem vremenu

Srdacan pozdrav

drogba

Kako se liječe te bijele mrlje tj. masne nakupine ??

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne liječe se, niti se mogu liječiti.

Duka1001

Zdravo imam 18 godina, isto su mi se pojavile kao neke bele fleke na glavicu, imam ih vec skoro godinu dana, ne boli me nit me svrbi... Molim vas za pomoc!

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu napamet reći o čemu je riječ.

kal1991

http://prntscr.com/a257ib
http://prntscr.com/a257ob
http://prntscr.com/a257t0
http://prntscr.com/a257ya
http://prntscr.com/a25848
Molio bih vas za misljenje, kao sto vidite na slikama imam neka mala ispupcenja (ne bi tacno znao sto bi moglo bit) na glansu oko otvora za urin
Nemam neke simptome osim mozda svraba (ali i to je minimalno mozda samo umisljam)
Imam utisak da su ova ispupcenja sve veca, pa ako bi mi mogli od prilike rec sta bi moglo bit
Hvala unapred i pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaše spolovilo je potpuno normalno.

Srkizz

Pozdrav

Imam 16 godina i pojavile su mi se neke male bjele mrlje na rubu glavicu sta bi to moglo biti

Hvala unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To je normalni izgled spolovila.

MikiSO

Poštovani doktore!

Pre 4-5 dana primjetio sam 2 bijele fleke/mrlje na samom glaviću. Promjera su par milimetara. Ne osjećam nikakve tegobe.
Imam 41 god i ovo prvi puta vidim. Nije jako uočljivo.
Odnose imam samo sa suprugom i koristimo kondome - ne planiramo širiti obitelj happy
Možete li mi reći o čemu se ovde radi.
Ranije se ponekad znao javiti svrab i crvenilo, ali nije bilo ovih fleka (isključivo je bilo vezano "za pojačane aktivnosti" i samo se povlačilo za par dana bez terapije.

Koliko sam vam uspeo objasnit ne znam, ali valjda jesam ovako bez fotografije!

Hvala vam unapred!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Trebalo bi napraviti pregled da se nešto pobliže može zaključiti. Iako, ne vjerujem da se radi o nečem ozbiljnijem.

123zorica

Poštovanje, prije otprilike godinu dana mi se pojavila bijela tačka/naslaga na glaviću penisa. Da napomenem, imam 21 godinu. U to vrijeme sam par puta imao nezaštićen odnos sa jednom djevojkom pa zato i pitam ovo. Zanima me da nije neka gljivična bolest, kandida ili nešto. Iako sam čitao po netu da je to okej ili su izražene žlijezde itd. ipak želim vaše stručno mišljenje. Ta tačka niti pecka, niti boli, niti svrbi. U toku dana nekada se uopste ne vidi, kao da je niti nema, a nekada je izražena jake bjelkaste boje (pretezno je izrazena ujutro kada se probudim). Šaljem Vam fotografiju u prilog i unaprijed Vam hvala
Slika:
https://prnt.sc/r5mczr

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
prema slici, nalaz na glansu izgleda uredno. Riječ je o normalnim žlijezdama.
U slučaju pojave crvenila, ljuskanja, peckanja ili nekih drugih simptoma javite se na pregled dermatovenerologu.

srdjansrdjan

Postovani, vec neko vrijeme na glavicu imam bijele mrlje koje ne bole, ne peckaju. Uopste nikakvih poteskoca nemam ali su tu.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
vjerovatno se radi o normalnom nalazu ili eventualno vitiligu, no ako vas brine ili se poče širiti javite se na pregled dermatovenerologu.

Ivan026

Poštovani,
danas sam primijetio da na glansu imam neke bijele "izrasline", koje izgledaju kao potkožna prljavština.
Jučer sam prilikom mokrenja imao osjećaj zatezanja prepucija, ali nisam obraćao pozornost.
Večeras sam gurnuo ruku u gaćice i kad sam ju izvadio na prstima sam imao kao bijeli iscjedak, pa me to ponukalo da obratim pozornost na penis.
Prije tjedan dana sam imao analni odnos s muškarcem, koristio sam zaštitu.