Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

celulit ili ...?

KATARINA

Postovanje!
Imam 30 god., 55 kg i nakon drugog poroda pojavio mi se je na nogama celulit (kada se namreska koza izgleda kao narandina kora). Od uvijek se rekreativno bavim sportom (po ljetu trcanje, voznja biciklom, a po zimi vjezbe na steperu koji imam doma).
Od 1.1.02. svaki dan stepam po 20 -30 min i nakon toga stavljam anticelulitnu kremu "herbal forte". Neke naznake poboljsanja postoje ali to nije to. Da li postoji mogucnost da je "ta narandina kora" nakupina vode? I na koji nacin se boriti protiv toga?
Hvala!

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Uklanjanju celulita svakako pogoduje zdrava prehrana, uzimanje većih količina vode, mnogo gibanja, a dodatno može pomoći i mazanje različitim anticelulitnim kremama.