Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

čir

filip

U zadnje vrijeme mi se u intervalima od oko 1 mjesec pojavljuje "nešto" kao velika bubuljica i uvijek na istom mjestu,na zadnjici.Poslije istiskanja osuši se i nestane,i za mijesec dana ponovo.Veličine je otprilike od 1-2 cm.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Prema opisu vaše promjene, kod vas se najvjerojatnije radi o furunkulu koji predstavlja gnojnu upalu folikula i tkiva smještenog oko folikula. Ako se ta promjena pojavljuje češće onda se može govoriti o furunkulozi. Međutim točna se dijagnoza može postaviti samo nakon kliničkog pregleda, a potvrditi se može bakteriološkom pretragom. Učestaloj pojavi promjena može pogodovati šećerna bolest kao i dugotrajna lokalna terapija kortikosteroidnim pripravcima. Kod lokalizacije glutealno uglavnom je dovoljna samo lokalna terapija.