Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crvenilo i svrbež na penisu

krampus87

Poštovani,

prije par tjedana pojavile su mi se bijele nakupine na glaviću uz neprijatan miris i ranicama na glaviću i kako sam pretpostavio da se radi o gljivičnoj infekciji jer sam pio antibiotike liječio sam canestenom. U roku par dana miris i nakupine su nestale, ostale su ranice i dalje sam nastavio sa canestenom. Trenutno su se ranice povukle, ali sam primjetio da kad prestanem mazati canestenom da mi se peruta koža na glaviću i sad ne znam dal da nastavim sa terapijom ili prekinem jer se radi o iritaciji?

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Canesten se za gljivičnu infekciju maže desetak dana. On je čest uzrok iritacije, tako da se preko računala ne može reći o čemu je riječ.

ivan232

Poštovani,

Imam jedno pitanje koje me muči već neko vrijeme. Prije nekih 3 mjeseca imao sam oralni odnos bez zaštite, te su mi se pojavili simptomi kao što su lagano crvenilo na glavi penisa i lagano peckanje prilikom mokrenja koje je prošlo vrlo brzo, ali ipak sam bio kod urologa te sam obavio briseve na mikoplazmu, ureaplazmu i bakteriološki bris, te test urina na klamidiju, svi nalazi su bili u redu. Prije nekih 10 dana, počinjem osjećati bolove u penisu, koji mi se jave povremeno, zadnjih 10 dana svaki dan. Bol mi se javi iznenada, kad je penis u mirovanju i vrlo je kratkotrajna i oštra. Kod mokrenja i kod erekcije nema poteškoća. Opet sam bio kod urologa koji je samo pogledao, te je rekao da se njemu čini sve u redu. Zanima me jesam li mogao dobiti neku drugu spolnu infekciju oralnim odnosom, kao što je gonoreja? Bez obzira što nikao nije bilo gnojnog iscjetka, i bez obzira na ove briseve, te na mišljenje urologa koji kaže da mu se otvor uretre čini u redu. Te da još napomenem da imam i neke promjene po koži, blago crvenilo, ne znam ima li to ikakve veze s ovim.

Unaprijed Hvala na pomoći!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nemate nikavu spolno prenosivu bolest s obzirom na nalaze briseva i sve što ste napisali. Slažem se s urologom.

ZURE

Postovanje moje pitanje glasi u zadnjih par dana desava se da nakon masturbacije sperma je vodenasta i prozirna, prije nego ce to da pocne izbacio sam kamen koji i nije toliko velik ali je stvarao bol.zanima me vase misljenje sta bi moglo da bude uzrok vodenastoj i prozirnoj spermi dal neka upala prostate ili je kamen napravio neki problem
hvala unaprijed na odogovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemate upalu. To je normalno.

ivan232

Poštovani,

Hvala na odgovoru, postoji li neki razlog zasto mi se u zadnje vrijeme javlja neka kartkotrajna i oštra bol u području penisa?

Hvala!!

ZURE

zanima me doktore zbog cega imam bol u desnoj preponi i dal je moguce da je kemen koji je izasao napravio problem pa je sperma vodenasta i nije onako bijela kao sto treba vise je prozirna

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ivan232: bol u području penisa je u domeni urologa, a ne dermatologa. A urolog je rekao da je sve u redu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ZURE: zbog čega imate bol u preponi, ne znam. Niti je to dermatološki problem. Ne postoji "preprozirna" sperma i s time se ne opterećujte. Mislim da ste zdravi.

Uzrujan

Pozdrav, vec neko vrijeme imam problema sa gljivicama oko penisa, a sad se prosirilo i na podrucje oko anusa pa pravo kazem dole me sve svrbi... smanjio sam unos secera ali nisam se mazao nikakvih kremama... imate li savjet za neku kremu koju mogu upotrijebiti bez recepta a da moze pomoci... sigurno su gljivice jer je ista situacija kao i prije nekoliko godina(tada sam izljecio sa kremom travocort, nisam siguran jesam li u pravu al cini mi se da mi ona previse isusuje kozu, pa opet dovodi do svrbeza). Nadam se da mozete pomoci sto prije. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da nemate gljivičnu infekciju, a ona se ni ne liječi Travocort kremom. Moguće je da je riječ o iritaciji, ali napamate vam nitko ne može reći o čemu je riječ.

ivan232

Postovani,

Oprostite ako dosadivam, imam jos jedno pitanje. Jeli test na klamidiju iz urina pouzdan 100% ako nije bilo prvo jutarnje mokrenje iz kojeg je radjen test nego drugo, otprilike 45 minuta nakon prvog koje je bilo odmah nakon ustajanja?

Hvala na pomoci!!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema 100% pouzdanog testa.

ivan232

A da li je jednako pouzdan kao i da je radjen iz prvog jutarnjeg urina?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nešto manje.

ivan232

Da li toliko da je potrebno ponovo raditi test?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kao što sam napisao, osobno mislim da nemate nikakvu bolest (što je i mišljenje urologa). Mislim da nema potrebe ponavljati pretragu, ali mislim da vi nećete biti mirni dok je ne ponovite.

ivan232

Postovani,

Moze li osnovna pretraga urina potvrditi da je sve u redu?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napisao sam vam svoje mišljenje i nemam što više dodati.