Dermatovenerologija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 3952 | Broj poruka: 14220

Borna Pavičić, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

crvenilo i svrbež na penisu

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

ljermontov

14.04.2022. 09:25

Poštovani ,prije 5 god sam imao jaku upalu sinusa.Liječnik mi je propisao 2 kutije makcin,a nakon što to nije uspjelo propisao mi je summamed .Nakon uzimanja summameda,dobio sam balanitis,otišao kod dermatovenerologa koji mi je propisao Travocort.Iza tretmana Travocortom bilo je sve OK jedno 10 ak dana,da bi se crvenilo pojavilo iznova.
Tada mi je propisao Daktanol.
Pomogao je,ali isto kratko.
Tako da sam već 5 god u začaranom krugu,budem OK.dok ne pretjeram sa slatkišima i općenito ugljikohidratima,prvo se pojavi bijela fleka na glaviću,zatim odmah sutradan crvenilo glavića penisa i lagani svrbež.
Na svoju ruku uzmem Daktanol 10 ak dana,budem OK jedno mjesec i opet iznova sve počme.
Davaoc sam krvi,šećer je OK,nikad me nisu odbili na akciji davanja.
Sa suprugom imam uredan seksualni život,nijedno od nas nije promiskuitetno.
Kako se riješiti ovog crvenila,da li je to candida?

Borna Pavičić, dr. med.

26.04.2022. 10:25

Poštovani,
da bi se uzrok crvenila diferencirao, za početak je potreban pregled dermatovenerologa i bris na gljive kako bi se isključila kandida.
Primjena krema ex iuvantibus često zamaskira kliničku sliku i vodi u začarani krug poboljšanja i pogoršanja, ali i lažno negativnih nalaza brisa.