Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

depilacija

Drazen

Poslije svake depilacije toplim voskom mi izbije jako puno sitnih prištica
depiliram leđa i ramena. Stavljam neku kremu ali mi bas ne pomaze puno.
Sta da radim ?

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Kod Vas se najvjerovatnije radi o folikulitisu (upala ležišta dlake) koji je nastalo nakon traumatizacije (depiliranja). Pokušajte s korištenjem antibiotskih losiona (eritromicin, klindamicin). Izbjegavajte preparate u obliku masti i ulja za tijelo jer to bi moglo pogoršati upalu.