Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dermatitis

marley

Imam osip ispod očiju, oko nosa i po bradi.Dijagnoza je dermatitis sab.
Koristim mast Oronazol ali bez učinka. Možete li mi pomoći?

prof. dr. Jasna Lipozenčić

Predpostavljam da se kod Vas radi o seborejičnom dermatitisu (dermatitis seborrhoica) koji najčešće zahvaća kožu lica (uz nos, iznad obrva i uz rub vlasišta) i vlasišta.
Savijetujem Vam izbjegavati koncentrirane ugljikohidrate, masti, jake začine. Upotrebljavajte neutralne kreme (Belobaza, Becutan, Bepanthen). Učinite mikološku obradu promjena na koži lica (Klinika za kožne i spolne bolesti-Šalata 4).