Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

dijagnoza nalaza

u_brigi

Poštovani,

molio bi vas da mi objasnite dijagnozu
dg 1) nevus dysplasticus dorsi (fotodokumentiran na ff) et tegmenti abdominis et femoris lat. dex.
2 Nevi pigmentosi corporis et ext.sup.et inf. lat-utq.
dermatoskop: idem

Terapija Thad1) Za totalnu ekciziju nevusa (3)amb 2
Ad 2) Opservacija
Fotoprotekcija

Zanima me da li se imam oko cega brinuti. Zahvaljujem unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

prvi madež treba odstraniti, jer pokazajue znakove atipije. Za drugo nema razloga za brigu. Nakon odstranjenja madeža i patohistološkog nalaza, znat će se nešto više.

u_brigi

mi možete samo pobliže objasniti šta znaci atipija. Naime taj madež imam cijeli život i uvijek je isti. Jednom sam zapeo sa njim ali nije bilo daljnjih poslijedica.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pokazuje znakove promjene, odstupanja od normalnog. Ali to ne mora ništa značiti. Potrebno ga je samo ukloniti.