Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

help

tome

Imam 17 godina i vec duze vrijeme imam neke kao prištiću il bradavice na spolovilu.Nalaze se samo sa stražnje strane penisa i to najviše u korijenu penisa i malo prema glaviću.Isto tako se nalaze i po mošnji i to u korjenu dlaka.Na dodir su tvrdi,a poneki su i bijeli na vrhovima(oni na spolovilu).Nemogu tocno opisat šta je to, kao neke podkožne kvržice.Neki od onih na spolovilu(kad su bijeli na vrhovima) kad stisnem izadje jako malo valjda gnoja.Još nisam imao spolni odnos i zato neznam kako sam to dobio.Zanima me šta je to i dal' se može ukloniti i da li trebam ići svom doktoru u vezi toga.Unaprijed hvala!

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Kod Vas se radi o normalnoj fiziološkoj pojavi koja nastaje hipertrofijom (povećanjem) žlijezda lojnica koja obično počinje u pubertetu.Terapija nije potrebna.