Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kapilare na bedrima

IR

35 mi je godina, nisam rađala, par kilograma viška. U zadnje vrijeme su mi se pojavile vidljive kapilare po cijelim bedrima. Smijem li na sunce? Smijem li epilirati dlačice? Može li se to liječiti? Da li je to estetski ili zdravstveni problem?

Tindo

Odnosi li se to i na zene u klimakteriju?

prof.dr. Jasna Lipozenčić

Pri višku kilograma javljaju se različite neželjene nuspojave kao što su i proširenje kapilara-teleangiektazije. Nije dobro izlagati se suncu bez zaštitne kreme. Dlačice smijete epilirati kod stručne osobe jer bi u protivnom mogli imati i dalju dlakavost i ožiljke. Nužno je dnevno piti dosta tekućine i trošiti 1g vitamina C. radi se više o estetskom nego zdravstvenom problemu u Vašem slučaju.
Kod alkoholočara s oštećenom jetrom teleangiektazije npr. na prsima predstavljaju više zdravstveni problem nego estetski.