Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kondilomi

Sandra

(33 god, udana, dvoje djece)
Već godinu dana vodim borbu s kondilomima(vrlo su sitni i nalaze se oko uretre,na unutrašnjem djelu malih usana,te na samom ulazu u vaginu) situacija je sljedeća:
- nakon terapije s podofilinom, situacija ne promjenjena (ginekolog)
- nakon terapije s interferon masti situacija ne promjenjena(ginekolog)
- nakon 6 tjedana Aldare kreme situacija ne promjenjena (osobno na preporuku gin.)
- ponovo podofilin,samo u jednom navratu se oljuštio manji dio (dermatovenerolog)
- dva Papa testa u zadnjih godinu dana su uredna (osim male upale)
- pijem preparate za podizanje imuniteta (aloa vera, vitamini i sl.)
Odnos sa suprugom u zadnjih godinu dana imam vrlo rijetko (isključivo s kondomom) jer sam stalno pod terapijom,i osjećaj poslije odnosa je vrlo neugodan na području gdje se nalaze kondilomi . Zato Vas molim za savjet,što i kako dalje? Da li su nužne daljnje terapije i koje kad ove nisu uspješne?
Zahvaljujem se na mogućem odgovoru.
Sandra

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Kod Vas bi se trebalo pokušati primjeniti kombinirano krioterapiju s tekućim dušikom i podofilin ili elektrokauterizaciju kondiloma.
Javiti se u Spolnu Ambulantu Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4, ponedjeljkom i utorkom od 12-15 sati.