Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kondilomi

dragansek

pozdrav ako mozete da mi objasnite razliku izmedju kondiloma i tisonovih zlijezda kod muskaraca

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Jedno su patološke tvorbe uzrokovane HPV virusom, a drugu su normalne žlijezde.

milanap

Postovani, primetila sam na malim usnama dve-tri tackice velicine 1mm u boji sluzokoze. Zanima me da li to mogu biti kondilomi? Imala sam kandidu, pa me zanima moze li ovo biti posledica kandide i iritacije sluzokoze? Hvala najlepse

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu se ne radi o kondilomima, eventualno bi se moglo raditi o početnim kondilomima. Ne radi se o posljedicama kandida infekcije.

milanap

Primetila sam i pre par takvih i spontano su se povukle... Ako ne rastu i ne sire se da li se trebam brinuti da su kondilomi? Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

U tom slučaju ne trebate brinuti.

Tenda01

Da li je moguce da imam fibrome na spolovilu imam 3 sitna uopce ne lice na kondilome nego su vise viseci takoreci...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je, ali malo vjerojatno.

Tenda01

Znaci postoji mogucnost da imam kondilome s tim da nisam napomenuo da nisam imao seksualne odnose nikako..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako niste imali spolne odnose, onda nemate kondilome.

Tenda01

Sta mislite o cemu bi moglo biti rijec...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To možete saznati samo na pregledu. Nitko napamet ne može reći o čemu je riječ.

Tenda01

Da pitam jos nesto na ruci imam dosta bradavica a na spolovilu tih par malih sitnih bradavica koje uopce ne lice na kondilome .....je li moguce da sam tako prenio nesto s ruke na spolni organ hvala...

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je, ali malo vjerojatno

Tenda01

Znaci bradavice / kondilomi se dobivaju iskljucivo odnosima s drugom osobom

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kondilomi su spolno prenosiva bolest, a obične bradavice uzrokuju drugi HPV virusi i ne prenose se spolnim putem.

Tenda01

Postovani da li na spolovilu mogu da se pojave samo kondilomi ili se pojavljuju i druge bradavice / fibromi i jesu li one zarazne

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na samom spolovilu se u načelu pojavljaju kondilomi, a u okolici (npr. prepona) mogu se javiti i fibromi koji nisu spolno prenosiva bolest.

Tenda01

O cemu bi kod mene mogla biti rijec s tim da nikad nisam imao spolne odnose i mekane su 3 male bradavice boje koze ajmo reci

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To se može saznati samo na pregledu. Nitko napamet ne može reći o čemu je riječ.