Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

kontracepcijske pilule

sanda

Molim Vas za savjet.Pijem kontracepcijske pilule diane 35 , a sklona sam pojačanoj pigmentaciji na licu da li je moguće da mi se stanje pogorša ,napominjem da redovno koristim kremu sa SPF 20 od Lancome-a.Molim odgovor.

prof dr Jasna Lipozenčić

Moguće su hiperpigmentacije nakon primjene kontracepcijskih tableta. Dobro je što koristite kremu sa SPF 20, no potrebno je izbjegavati i hranu te napitke koji imaju utjecaja na pojačanu pigmentaciju. Možete primjeniti kremu s hidrokinonom da odstranite hiperpigmentaciju kože.

stels02

Poštovani,
Počela sam piti Donella kontracepcijske pilule, ali mi moja doktorica ništa nije objasnila o tome kako bi “trebala živjeti s njima”. Od kolegica sam čula da nebi smijela piti zeleni čaj niti ikakve biljne čajeve pa me zanima je li to istina pošto jako volim piti zeleni čaj. Također su spominjale da moram izbjegavati neke namjernice... možete li mi molim Vas dati više saznanja o tome?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,

Vaše pitanje nije u domeni dermatologa. Najbolje da se konzultirate s nadležnim ginekologom ili endokrinologom.