Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Osip

Sakiiiii

Postovani,
pre 3 dana pojavile su mi se crvene tackice koje svrbe na vanjskom delu vagine, otisla sam kod ginekologa i ona mi je zbog pojacanog sekreta dala gino daktanol vaginalete, za spoljasnji osip mi nije dala nikakav savet samo da se obratim dermatologu ako ne prodje, ja sam pre 2 dana pocela da koristim kremu canesten 3 i jos uvek mi se osip nije povukao, takodje sam primetila da mi se koza jako peruta, stvaraju se kao kraste bele boje i delovima gde je koza zahvacena osipom, takodje sam primetila dve crvene tackice na preponama koje su malo ispupcene. Da li imate neki savet?

Sakiiiii

Postovani, zaboravila sam jos da dodam, da se na jednom mestu gde je postojala krasta otvorila rana vrlo mala.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
preko opisa je teško reći o čemu se radi. Ako je riječ o gljivičnoj infekciji, mažite Canesten kremu 2x dnevno / 10-14 dana. Moguće da se radi i o iritaciji , ali bez pregleda je nemoguće dati točnu dijagnozu i terapiju.

Sakiiiii

Hvala Vam.

DmitraJ

Poštovani,
Pojavile su mi se ospe po koži ruku koje su izdignute iznad nivoa kože, a udubljene i crvene su u centru. Prvo su se javile dvije a desnoj ruci, a onda sledećeg dana još par. Dakle iz dana u dan im se povećava broj (ukupno ih imam i na lijevoj i na desnoj ruci oko 15). Prije nego što se pojave to mjesto me svrbi i javi se crvenilo, a onda se pojavi ospa koja kao da prsne pa posle nje ostane krusta.
Da li se radi o nekom gljivičnom oboljenju?
Kako sam potencijalno mogla da ga pokupim?
Dečko takođe ima slične, istog dana su mu se pojavile, ali njemu su na stomaku.
Mazala sam hloropiraminom na savjet mog doktora, ali se nije povuklo i još uvijek izlaze na novim mjestima.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
nemoguće je postaviti dijagnozu bez kliničkog pregleda dermatovenerologa.
Za isključenje ili potvrdu gljivične infekcije potrebno je učiniti bris kože i mikološku obradu.
Savjetujem da se javite nadležnom liječniku.