Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

limfni čvorovi

Natalija

Povremeno mi se pojavljuje natečena gvrgica, crvan i bolna na dodir u preponskom dijelu, blizu limfnih čvorova u ravnini sa Venerinim brijegom. Molim Vas za savjet.
Ne znam da li sam poslala poruku u pravi dio foruma.
Unaprijed hvala

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Promjene koje opisujete nisu specifične. Prema Vašem opisu moglo bi se raditi o hipertrofiranoj (povečanoj) lojnoj žlijezdi koja se nalazi u tom području.
Savjetujem pregled nadležnog ginekologa i u STD Ambulanti Klinike za kožne i spolne bolesti, Kliničkog bolničkog centra, Šalata 4, Zagreb.

kiki02

Poštovani,

Unazad tjedan dana na stražnjoj strani uške imam natečenu kvrgu koja boli na dodir, s čime bih to mogla povezati?
Dodatno: mogu li se limfni čvorovi ispod čeljusti napipati i kada su zdravi? Na obje strane ih mogu napitati, mali su, pokretni i ne bole.

Hvala!

kiki02

Poštovani,

samo da se nadovežem na prethodnu poruku, prije mjesec dana sam radila KKS kod koje su sve stavke u urednim intervalima. Je li moguće iz KKS utvrditi uvećanje na uhu?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, povećani limfni čvor može biti reakcija ne neki upalni proces.
Limfni čvorovi kada nisu uvećani se ne pipaju.
U slučaju da promjene potraju, preporučam da se javite obiteljskom liječniku na pregled i potencijalnu obradu.