Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Lipoma

u_brigi

Neznam dal sam odabrao dobar forum al bi vas molio ako bi mi mogli objasnit nalaz uvz. Hvala unaprijed.
U području subkutanog tkiva stražnje axilarne linije Hiperehogenija promjena promjera 4,5 do 5 cm najviše po morfologiji prvenstveno kao limpom. Bez patološka limfandentopije i bez drugi patoloških promjena.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, odgovor na vaše pitanje je u domeni radiologa.
Ako se radi o lipomu, riječ je o dobroćudnoj tvorbi građenoj od masnog tkiva koja ne zahtjeva terapiju.
Ako Vas promjena smeta, terapijski izbor je ekscizija u cijelosti uz patohistološku analizu kojom se onda potvrđuje točna dijagnoza.