Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Cherry angioma

ipmalena

Poštovani,ljepo molim za savjet.
Naime unazad mjesec dana pojavile su mi se crvene točkice pune krvi na području vaginalnih usmina.
Da li to može biti uslijed trudnoće,te da li je to opasno?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je riječ o cherry angiomima, radi se o benignim kožnim promjena koje su estetske prirode i ne zahtjevaju terapiju. U trudnoći je moguće da se javljaju nove promjene na koži, ali svakako da je bez kliničkog pregleda teško točno postaviti dijagnozu.