Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Lišaj na leđima

girl1983

Poštovani,

Suprug mi ima lišaj na leđima, već se počeo širiti na par mjesta, čime se može tretirat i da li je prelazan na ostale članove obitelji?

Zahvaljujem na odgovoru!

Pozdrav!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, lišaj je vrlo širok opisni pojam (diferencijalna dijagnoza je široka) i za postavljanje dijagnoze potreban je klinički pregled dermatovenerologa uz eventualni bris kože kako bi se mogla propisati odgovarajuća terapija.
Na leđima se često javljaju makule raznih boja (Pityriasis versicolor) ili ekcematodni dermatitis, a niti jedna od navedenih dijagnoza nije zarazna.