Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Mikrosporoza

Kikes

Pozdrav,
Imam male crvene fleke po rukama, nogama i par komada na vratu i licu...Kad su tek počele izbijati bile su male vodene i jako su svrbile. Mažem već 2 tjedna kremom canesten,ali ne prolazi baš. Da li mi možete preporučiti nešto drugo.. I da li je to zarazno i koliko bi to dugo moglo još potrajati?
Bila sam kod doktora i on mi je rekao da sumnja na mikrosporozu, pošto imam mačku. Hvala najljepša

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

Bez pregleda se ne može preporučiti terapija, no ukoliko doktor sumnja na mikrosporozu, preporučio bih da učinite mikološku obradu ,odnosno bris kožne promjene na gljive, da bi se dijagnoza mikrosporoze potvrdila ili isključila.