Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Neki kao prištići po penisu

marin2007

pozdrav!vec otprilike par godina imam na penisu ovakve male ka prištice!inace imam 22 godine!
dali je to opasno i kako to lijeciti?imao sam to prije spolnog odnosa,ne boli me ništa, jedino kad idem stiskati.
to su kao mali prištici tvrdi, ali vidim po internetu da vecina ima nešto slicno tome!
dali postoji kakva krema sa kojom se to može lijeciti?dajte recite malo vise nesto o tome!ja se osjecam izvrsno, prilikom krvne pretrage nista mi nije nadeno i zdrav sam, odlicno se osjecam!nisam bio kod doktora za spolne bolesti jer me sram i nikako sjupiti hrabrosti! sad napominjem da toga nemam po glavicu niti po rubu glavića

(oprostite al morao sam )na ovom linku je fotka mojeg slucaja, kako to izgleda:

http://img80.imageshack.us/img80/6055/hmbq6.jpg

hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je riječ o normalnim lojnim žlijezdama koje ima svaki muškarac. Liječenje nije potrebno.

emi_zg2

Imam nesto slicno tome i u vecem broju... dali je to isto... trebam li se brinuti i ima li mogucnost uklanjanja toga... imam 15 god nisam skupio jos hrabrosti ici doktoru pa se raspitujem.sto mi je ciniti... da znate o cemu je rijec evo slika... Molim odgovor
hvala

http://img715.imageshack.us/i/s6300805.jpg/

Maja Ceković, dr. med.

Sliku nisam uspjela vidjeti, ali pretpostavljam da se radi o hirzutoidnom papilomu penisa. Radi se o lojnicama koje sudjeluju u nastajanju smegme. Liječenje nije potrebno.

papalina

lijep pozdrav,ja imam istu stvar kao i marin2007..e sad,rekli ste to je normalno i nema potrebe za brigu..super,ali imam 2 pitan ja-prođe li to i ako da,kada najćešće,i 2.-ima li neka krema ili nešto slično da se to ublaži..hvala happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Odgovor na oba dva pitanja je ne.

papalina

poštovanje,bi li mi još mogli odgovoriti da li se te lojne žlijezde na penisu mogu ikako ugloniti(laser,struja..)?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene bi se mogle ukloniti npr. CO2 laserom ili elektrokoagulacijom, ali će se ponovo vratiti.

emi_zg2

malo kasnim , :/

evo slika: http://www.zaslike.com/viewer.php?file=9gb5ltmqlq3yns9ilc8.jpg
mozete li sad sa sigurnoscu reci, i
1. zanima me da li je to ikako moguce ukloniti ,
2. hoce li nakon puberteta proci,

Smeta za oci, a sto vise sram me toga !!! sad(

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

1. Promjene se djelomično mogu ukloniti, ali uklanjanje je neugodno i promjene će se vratiti.
2. Ne

sbboy96

Dobar dan, imam 19 godina i prije nekih 3 mjeseca sam poceo citati o pojavam na penisu i znam sto su fordyce tockice, ali muci me to sto imam na penisu na kozici neki kao ''pristic'' koji je prije nekih 2 mjeseca izgledao kao te fordyce tockice i ja sam to malo dirao i evo sad sam primjetio da je ''naraslo'' ne puno, izgleda bas kao obicni pristic koji je zrel i spreman da se istisne, ne boli, ne pece, ne svrbi, apsolutno nista.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju Vašeg opisa, napamet, ne može se reći o čemu je riječ.

ako mozete da mi recete el se teibam brinuti