Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Podkozne kvrzice na penisu.

Fro112233

Pozdrav

primjetio sam da na trupu penisa sa donje strane jedno 2-3 cm od testisa prema glavicu imam neku potkoznu kvrzicu vec jedno mjesec ili dva ... na dodir je tvrda, pomalo boli na jaci pritisak i na osjecaj mi je kao da je unutra neka obla izraslina nekih 2-3 milimetra velicine (kao limfna zlijezda na vratu ispod koze otprilike) i sad me zanima sto bi to moglo biti otprilike ... Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o malo jače izraženoj normalnoj žlijezdi.

marakana

Pozdrav,
Primjetio sam neposredno iznad korjena penisa potkožnu krvžicu, veličine manjeg zrna graška. Na dodir je tvrda i postaje bolna ako se jače pritisne. Zanima me o čemu bi moglo da se radi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda se radi o žlijezdi ili cisti. Ali bez pregleda se o tome može samo spekulirati.

sanel90

zdravo na penisu mi se pojavilo ispod kozice kad neka kvrzica i na obadvije strane ima rupica i kad stisnem izlazi nesto bijelo i to bijelo uzasno smrdi,mozete li mi reci o cemu se radi pozz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moglo bi se raditi o žlijezdi, ali bez pregleda se to ne može sa sigurnošću reći.

sanel90

A ako jest rijec o zlijezdi jel se to mora operisati ili ona nestane vremenom, neboli me nista i kad stisnem.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ako je tako, ne mora se operirati. Ali neće niti nestati.

kemal1

pozdrav doktore ,kvrzica je tu mjesecima tvrda je i pokretna,molim vas recite mi o cemu se radi jesu li frojdove tockice?
https://scontent-mxp1-1.xx.fbcdn....9437ad2143b0403ad91d&oe=55B10F45

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o normalnoj žlijezdi koja se nalazi u ovom području.

kemal1

Hvala od srca,Bog je velik tako sam se uplasio bio

vloc

Poštovani, na penisu pri vrhu mi je izbilo nešto što izgleda kao prišt, malo je veći, boje je kao koža. Zanima me što točno je i da li se moram javiti doktoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne morate. Verojatno je riječ o normalnim žlijezdama.

novakm84

Dobar dan!

Evo ovako: Imam na dnu penisa, u blizini testisa neke 2,3 bijele točkice promjera 1mm. Jedva su primjetne i izgledaju kao mali potkožni prištići. Sad, zanima me može li to biti uzrokovano HPV-om jer sam prije više od pola godine imao spolni odnos i to je bilo prvi i jedini put. Naime, radio sam test na HPV na tom podrucju Digena HPV metodom i svi nalazi su potpuno negativni (test je radjen 4 mjeseca nakon odnosa) pa me zanima znate li o čemu bi se moglo raditi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najvjerojatnije je riječ o normalnim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.

novakm84

Ok. Nadam se da je riječ o nečemu bezopasnom. Je li Digena HPV test pouzdan?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Da.

Mirko8888

Poštovanje,
jučer mi se u posljepodnevnim satima nekoliko centimetara iznad testisa pojavila blaga podkožna kvržica na penisu koja mi dosta sliči na prišt buduću da se u samom središtu nalazi bijela točkica. Jučer je blago pekla samo na dodir dok me danas cijeli dan peče pri najmanjim dodirima sa donjim rubljem. Počeo me je i peči jedan testis i povukao se visoko unutar mošnje dok je sa drugim sve u redu. Seksualno nisam bio aktivan oko 3-4 mjeseca.
Da li znate o čemu bi se moglo raditi i dali je potrebno javljati se lječniku?
Unaprijed zahvaljujem.
Lijep pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možda je riječ o povećanoj žlijezdi ili upali dlačnog folikula. Najbolje bi bilo da posjetite liječnika.

Maki21

Poštovanje prije nekoliko dana mi se pojavila neka kvrzica iznad penisa na sredini boje kože može li to biti od brijanja pa da mi je izbacilo to od brijaca nemogu sliku poslati neznam kako da postavim hvala