Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

pomoć II

zoran

Otkrili su mi na epikutarnom testu da sam alergičan na kalij dikromat. Od lijekova su mi preporučili prvo Beloderm,pa Kuterid a između toga Bepanthen. Problem je u tome što mi se nakon poboljšanja sa navedenim kremama opet javljaju sve gori simptomi na dlanovima i stopalima. S obzirom da radim u brodogradilištu gdje dolazim u kontakt sa predmetima koji sadržavaju taj kalij jer mi je takav posao Molim Vas ako mi Vi možete preporučiti kremu ili lijek. Unaprijed hvala!

prof dr Jasna Lipozenčić

Kalij dikromat se nalazi u cementu i građevinskom materijalu, sredstvima za zaštitu od korozija, sastojcima boja, eramičkih produkata, ljepila, ljepljivih traka...
Savijetujem nabaviti Contracrom kremu (nema je u Hrvatskoj-Njemačka), nošenje zaštitnih rukavica, te izbjegavanje kontakta s navedenim alergenom.