Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Potkozna izraslina, bubuljica ili kvrzica na penisu

Pufeeh

Pozdrav, imam nesto kao bubuljicu ili kao nekakvu aknu na kozici penisa, okrugla je i nesto veca od lojnih zljezdi

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno povećana žlijezda koja ne zahtjeva liječenje.

Bolelole

https://drive.google.com/file/d/0...U9NWW0yeFR6TXc/view?usp=docslist_api, ovako prije jedno 2 godine pocele su mi se pojavljivati ove kvrzice kao sto se vidi na slici,znaci nebole,nesvrbi bile su manje sad sad ovako stoje vec dosta dugo ,imam djete od godinu i nes znaci ostala je trudna,sad je opet trudna znaci po meni je sve u redu jedino sto stoje tako sad me zanima sta bi moglo biti mogu jos slika poslat ako bude trebalo,hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o povećanim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.

Bolelole

Ok,dali ima neki lijek,tj krema ,mast da se ostrane ili kako se vec lijeci,hvala,....

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne, nema. Takve promjene se mogu samo kirurški odstraniti, ali to nije potrebno.

maree90

Postovani, prije par dana su mi se pojavili neke kvrzice na penisu i na testisima, sad ih ima nekoliko.. ne bole, jedino na pritisak.. na pocetku sam probao istisnuti al nije moglo. Takodje skoro sam imao problema sa kozom, bila je jako iritirana, koristio sam kortikosteroidnu mast, nakon toga pojavile su se ove kvrzice.. Molim vas za savjet..

evo slika:
http://postimg.org/image/klpgsm1l7/
http://postimg.org/image/49ff2vn9n/

hvala

Bolelole

Ok,znaci nemoram se onda i brinuti ako neodem kod doktora posto mi nesmeta ,ako se kojim slucajem odlucim otici odstraniti javim se dermatologu ili odreenom nekom,hvala na pomoci ,....

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne morate brinuti. Odstranjenje je moguće kod urologa.

Treviz

pozdrav,zanima me dali postoji ikakva opasnost ak se slucajno okrznula ta bijela bubuljica i prokrvsrila malo? imam tri bijele bubuljice opisom sta ste rekla da su zlijezde,podudara se opisu i ne svrbi niti nista jedino se to deilo. hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za maree90: vjerojatno je riječ o upali dlačnog folikula. Možete mazati antibiotsku mast (npr. Betrion) 2x dnevno kroz desetak dana.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji opasnost.

neni7

Doktore neka crvena oteklina,boli,na dodir,šta je to? http://s19.postimg.org/46geirmhv/WP_20160324_003.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prisutni su znakovi upale. Najbolje bi bilo da se javite dermatovenerologu, jer su mogući brojni uzroci.

Ivan2211

Poštovani doktore, nakon brijanja intimne regije primjetio sam na korjenu penisa i iznad samog penisa nešto nalik madežima. Možete li na slici razlučiti o čemu se radi? Zabrinut sam sa nije riječ o kondilomima. Hvala unaprijed.

http://oi67.tinypic.com/2zhjv9e.jpg

neni7

Doktore neradi mi doktorica sutra da mi da uputnicu za dermatovenerologu, tek sljedeci tjedan bi mogo ic, kako da smanjim upalu, to se neka tekucina nakupila malo je neugodnog mirisa neznam sta cu do ponedjeljka, jel moze bit sta ozbiljno?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može biti i nešto ozbiljnije (neka spolno prenosiva bolest) , ali i ne mora biti. Javite se barem Vašem liječniku.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Ivan2211: sa sigurnošću Vam ne mogu reći o čemu je riječ, ali moglo bi se raditi i o kondilomima tako da Vam savjetujem pregled dermatovenerologa uz uzimanje materijala za genotipizaciju.

neni7

Doktore bio sam kod moje lječnice rekla mi je da mi se žljezda upalila i prepisala mi je klavax svakih 12h. Popio sam već tri tablete. Oteklina mi se povećava. Dali da stavim oblog leda jer me boli koda me iglom neko buši? Kroz koliko vremena bi se ta oteklina trebala smanjit? Hvala vam na odgovoru.

neni7

I dali smijem popit Ketonal ili brufen u granulama ili cafetin dok pijem klavax?