Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Potkozna izraslina, bubuljica ili kvrzica na penisu

Aess

Pozdrav. Već par dana imam nekakve izrasline na i oko penisu te unutar anusa. O čemu bi mogla biti riječ? Na dva mjesta na skrotumu se formirao kao neki krug sastavljen od par tačaka, dok na glansu imam tačkicu neku. Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, bez pregleda je nemoguće procijeniti o čemu se radi,
Moguće je da je riječ o kondilomima, ali i o benignim žlijezdama ili slično.
Savjetujem pregled dermatovenerologa.

Anonimno24

Pozdrav doktore ispod glavica sa unutarnje strane kozice mi se pojavio kao neki potkozni prist i na dodir me malo svrbi i boli vec jednom prije par mjeseci mi se tako pojavilo al je nakon par dana nestalo i sad se opet pojavilo pa ako mi mozete reci nesto vise o tome dali trebam posjetiti doktora ili ne

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, vrlo je vjerovatno da se radi o benignoj promjeni , ali ukoliko se često ponavlja ipak bi preporučio da posjetite dermatovenerologa.

Nikolanikolanikola

Poštovani, pre oko mesec dana mi se pojavila kvržica na penisu u obliku potkožne bubuljice. Tvrda na dodir, nalazi se unutrasnje strane kože penisa. Pomeranjem koze, pomera se i sama kvržica, dakle nije “zalepljena” za penis. Da li mi možete reci o čemu je reč?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, bez pregleda Vam ne mogu reći o čemu se radi. Prema opisu je vrlo vjerobatno da se radi o dobroćudnoj promjeni tipa lojne žlijezde, ateroma ili slično, ali da bi bili sigurni potreban je stručni pregled dermatovenerologa.

huma123

Poštovani,
Prije 5 dana primijetio sam pojavu izrasline točno ispod glave penisa na donjoj strani, koja je velika samo par milimetara.
Na dodir je poput lopte, ne boli i ne svrbi. Ako je važno, nisam imao spolni odnos koji bi to izazvao.
Ispod je nekoliko slika. Trebam li posjetiti liječnika ili to nije ozbiljno? Lijep pozdrav i hvala na odgovoru

https://ibb.co/sRLTrms
https://ibb.co/HDjJfwx

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
moguće je da se radi u upaljenoj lojnici, epideermalnoj cisti ili nekoj sličnoj benignoj promjeni.
Probajte terapijski sa Fusicutan kremom 2x dnevno kroz 10ak dana do smirenja.
Ukoliko promjena i dalje perzistira ili se budu pojavljivale nove, potreban je pregled dermatovenerologa.

Nikola33

Pozdrav imam 20 godina, pojavila mi se bubuljica i iscedio je i izaslo je nesto gnoja i malo krvi, ne boli ali vec neklk dana je ima i kada stisnem izadje samo neka tecnost. Da li mozete reci o cemu se radi?
Da li nisam trebao da diram?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
bez kliničkog pregleda je teško reći o čemu se radi. Vjerovatno je riječ o nekoj vrsti upalne promjene pa bi bio dobro otići na pregled dermatovenerologu ili primijenitikroz par dana kortikosteroidno/antibiotsku mast.

Malimrav

Poštovanje,imam 16 godina i izašlo mi je pre godinu dana nesto nalik potkožnoj bubuljici.Nestalo je nakon dva meseca i opet se pojavilo nakon nedelju dana dva milimetara pored,sada je imam vec skoro 7 meseci i ne znam sta da radim.Ne boli me,ne svrbi me,ali me jakk nervira i ružno izgleda,ja sam je pritiskao i izlazilo je samo malo krvi ali nista se nije promenilo i uvek se vrati i bude iste veličine,da li mozete mozda da mi kažete kako da je se rešim hvala unapred.

Noki123

Pozdrav, postovani doktore zadnji spolni odnos sam imao od prilike prije 2 godine, posljednjih 10 dana imao sam srab i peckanje polnog organa, te mi se prije dva pojavio crveni pristic ili nesto slicno tome na coroni polnog organa, pored toga imam i blago crvenilo glansa. U prilogu vam saljem fotografiju od prije dva dana i fotografiju trenutnog stanja. Bio bih zahvala ako bi ste pogledali i mogli dati odgovor sta bi moglo biti u pitanju. Plasim se da nije u pitanju genitalni herpes.
https://ibb.co/25BP0dt
Fotografija trenutnog stanja:
https://ibb.co/gg5J792
Srdacan pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
prema fotografijama ne radi se o herpesu; promjene djeluju kao blaga iritacija, no za točnu dijagnozu potreban je klinički pregled dermatovenerologa.

Nepoznat123

Pozdrav,pojavila se mi neka kao kvrzica ispod glavica iz koje se moze istisnuti zuckast iscjedak slican onom.iz.bubuljica pri tome taj iscjedak moze se reci smrdi.I na dodir bolu.Zanima me da li je to slucaj zacepljenja limfnih cvorova ili nesti drugo.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
bez kliničkog pregleda i eventualne daljne obrade, teško je postaviti dijagnozu. Stoga savjetujem da se javite na pregled dermatovenerologu.

Marko1313

Poštovani zanima me mogućnost online savijetovanja ili pregleda. Zanima me je li moguce da dobijem vaše mišljenje ili dijagnozu za izraslinu koju imam na intimnom području , tamno plave je boje i nalazi se na podrucju okolo glave penisa veličine je 7-8 milimetara te 2-3 milimetra na vrhu penisa , ne mjenja boju niti veličinu .
Srdačan pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani postoji mogućnost online savjetovanja. Javite se putem društvenih mreža - Dermatologija Pavičić