Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištevi po leđima i prsima, masna koža

Ivan996

Imam problema sa masnom kozom i prištevima, Ima ih po leđima, prsima i po licu (na leđima i prsima znaju biti poveći).
Oni po leđima i prsima znaju biti veoma bolni a i ružno mi je općenito kada ih vidim ili osjetim , a posebno mi je i neugodno
na ljeto tokom kupanja na plazi kad ima ljudi. Prištići su dubinski te treba duže vrijeme da sazre pa ih istisnem a onda
nastaju kraste, a mozda će mi kasnije ostati i ožiljci a to ne želim.
Trenutno imam 14 godina, a s ovim problemom se nosim od svoje 10. godine.
Isprobao sam mnogo krema poput Dercome il slicno koje bi navodno trebale isušiti prišteve,
tj akne i tak to, al ništa od toga nije upalilo. Zanimalo me ako postoji ikakvo riješenje
kako da to riješim? nekakvi antibiotici il nešto?

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se radi o aknama. Ukoliko je klinička slika takva ili promjene ne reagiraju na lokalnu terapiju dolaze u o obzir antibiotici tetraciklini koji se uzimaju na usta ili čak i retinoid izotretinoin oralno. Svaku takvu terapiju treba propisati dermatolog.

emilica1

Postovani,
Nakon isprobanih svih lokalnih sredstva i antibiotika doksiciklina nije rijesen problem akni. Nema ih vise tako puno tj izbiju jedna dve. Ali to je trenutno tako, vjv ce se pogorsati jer mi se kosa i koza nenormalno maste. Zadnji put mi je dermatolog rekao da odrzavam takvo lice nakon doksiciklina ali to nije moguce. Lakse je reci nego to napraviti. Kosa je masna za par sati, a o kozi lica da ni ne govorim. Citala sam na internetu da se ide na nizu dozu roaccutanea zbog pretjerano masne koze, sto vi mislite o tome?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za taj problem može se dati i niža doza Roaccutana, ali problem se može opet vratiti nakon prestanka uzimanja Roaccutana.

emilica1

A sto napraviti da se ne vrati nakon roaccutana?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Tu ne možete ništa napraviti.