Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

problem suhe kože

meri0805

poštovani,

Prije 3tjedna iznad oka (vjeđa) pojavila mi se suha koža. Sada na tom području već ima i bijelih ljuskica i svrbi me. S obzirom na stanje oko koronavirusa, ne bih htjela ići baš po domovima zdravlja. Što bi to moglo biti? Jesu li to simptomi atopijskog dermatitisa možda ili nešto drugo? Mislite li da bi trebala ipak na pregled? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,

moguće je das se radi o atopijskom dermatitisu, ali i alergijskoj reakciji na neki od inhalatornih alergena s obzirom na sezonu ("Air-borne" dermatitis). Preporučam primjenu neutralnih preparata za vjeđe (Bepanthen pro-oculi, Topialyse krema za kapke, Toleriane za kapke i sl.). U slučaju pojave upale i izrazitog svrbeža možete probati sa Maxidex masti 2x dnevno tijekom 2-3 dana.