Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Promjene na kozi

sara.ri_89

Postovani,
proslo ljeto mi se pojavila tamna mrlja na bedru, pretpostavljam od sunca.Mislila sam da ce vremenom proci medjutim ona je jos uvijek prisutna.Zanima me da li je moguce to rijesiti nekom terapijom s obzirom da je proslo vec 10 mjeseci.
Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas je moguće da je promjena posljedica izlaganja suncu. Neke specifične terapije nema. Ali ako je izlaganje suncu uzrok tome, s vremenom će ipak doći do izbjeljivanja promjenje. Ovo ljeto obavezno koristite kreme s visokim zaštitinim faktorom (50+).

poštovani,
ne znam da li ovo potpada pod ovu temu, ali prilikom depilacije sam primjetila neku kao kvržicu na preponi, a cini mi se da sam jos jednu napipala malo niže.da li moze biti da se radi o urastanju dlačica? ili nešto drugo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene koje navodite vjerojatna su posljedica depilacije i urastanja dlaka uz nastanak folikulitisa (upalu dlačnog folikula). Promjene bi trebale proći same od sebe.

dina_25

Poštovani!

Na lijevom bedru mi se pojavila neka vrsta fleke-crveno bijele boje,niti svrbi niti boli.Samo sam primjetila da su crveni dijelovi postali malo izražajniji i da se fleka proširila.Mazala sam melemom i mazama kako bi se to umanjilo ali ništa.Čitanjem članaka nisam se mogla svrstati u bilo kakav osip.To se pojavilo samo na jednom mjestu.

Unaprijed zahvalna

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, ne mogu Vam niti približno reći o čemu je riječ.